مشاهده مطلب

      ۱۳ مرداد ۱۳۹۷      0             18065      اخبار, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
باران در گیلان

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان خبر داد

رگبار باران و احتمال رعد و برق در گیلان از غروب امروز/شالی‌کاران محصول برنج خود را برداشت کنند

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان از کاهش نسبی دما، وزش باد، رعدوبرق و رگبار باران از روز یک‌شنبه در گیلان خبر داد.

صفیر گیلان؛محمد دادرس دقایقی پیش در رشت با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در روزهای آینده اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده استقرار هوای گرم و مرطوب تا عصر روز شنبه در منطقه است.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه از روز یک‌شنبه هفته آینده، هوا در گیلان خنک خواهد شد افزود: در ۴۸ ساعت آینده با عبور جریانات کم‌وبیش ناپایدار در بعضی از نقاط استان افزایش ابر، مه‌آلود بودن هوا، رگبار باران و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به کاهش نسبی دما در گیلان گفت: هوای گیلان از روز یک‌شنبه تا اواخر وقت روز دوشنبه هفته آینده، بانفوذ و استقرار توده‌هوای خنک و تقویت ناپایداری‌ها همراه با بارندگی، وزش باد، رعدوبرق و تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

دادرس با بیان اینکه شالی‌کاران محصول برنج خود را حداکثر تا پایان روز شنبه برداشت کنند گفت: مردم در زمان وقوع رعدوبرق از استقرار در مزارع برنج و نواحی مرتفع، به‌ویژه باغات چای خودداری کنند.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه در این مدت دریا مواج و برای انجام فعالیت‌های دریایی و شنا نامناسب است بیان کرد: کشاورزان تمهیدات لازم را جهت به حداقل رساندن خسارت در شالیزارها به عمل آوردند.

دادرس با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات احتمالی به عمل‌آورند تصریح کرد: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، سازمان آب و منطقه‌ای، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، شرکت برق منطقه‌ای و توزیع برق، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها اقدامات لازم را به عمل‌آورند.

وی با بیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی می‌شود گفت: مسئولان با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم و توصیه‌های کارشناسی را صادر می‌شود.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

گل محمدی
مواسات
روز ارتش
تصادف
8c8fcdfc-c79a-4c4f-aa92-16dd92dc4b3eراز
کود الی، شهرداری رشت
فلاحتی+ارتش
علوم پزشکی+ شفت
photo_2020-03-22_06-45-35
باغ-رضوان-کرونا
d8b783ec-288c-48b8-bc3c-c221d8f814d3
مجسمه فومن +کرونا