مشاهده مطلب

      ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸      0             25182      اخبار, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
بنیاد مسکن

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان در فومن

شاخص های مقاوم سازی واحد مسکن روستایی فومن فراتر از متوسط کشوری است

اکبرزاده با اشاره به مقاوم سازی ۵۹۰۰ واحد مسکونی روستایی گفت: شاخص کشوری در این زمینه ۳۵ درصد، شاخص استانی ۳۶ و شاخص شهرستانی ۳۷ درصد است.

به گزارش صفیر گیلان؛مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان سال از بازدید میدانی از نقاط مختلف شهرستان فومن در جلسه جمع بندی سفر یک روزه به این شهرستان گفت: ظرف ده روز بررسی بازنگری طرح هادی روستاهای زیده و بالا و پایین با حضور نماینده فرمانداری،جهاد کشاورزی و بنیاد و با تشکیل کارگروه شهرستانی تعیین تکلیف می شود.

اکبرزاده همچنین در رابطه با گابیون بندی و دیواره سازی بستر رودخانه در رودبار چیره و احداث دهانه پل ارتباطی سیدسرا اظهار کرد: در این زمینه بازدید مشترکی با مدیران آب منطقه‌ای و نماینده فرمانداری برگزار می شود.

وی از اختصاص ۵۰ میلیون تومان برای هر روستا جهت بازنگری در طرح هادی آنها خبرداد و افزود: بازنگری ها طبق روال معمول انجام خواهد شد.

مدیر کل بنیاد مسکن گیلان همچنین در خصوص اعمال ماده ۴ گفت: طبق ابلاغیه سازمان بازرسی، منابع طبیعی مکلف شده است که درخصوص اراضی که در آن افرادی ساکن شده اند چه متجاوز باشند و چه متصرف و مالک اعلام نظر کنند.
وی یادآور شد: در همین زمینه کمیته شهرستانی تشکیل میشود و طبق اولویت پهنه ها ممیزی و اعلام وضعیت می شوند.

اکبرزاده همچنین با اشاره به اختصاص ۳۹۹ میلیارد تومان درباره بوم‌گردی اظهار کرد: با تلاش استاندار ادامه اعتبارات در سال جاری پرداخت می شود‌.

وی همچنین با اشاره به اظهارات فرماندار فومن در رابطه با مشکلات روستاهای ۱۷ گانه حاشیه شهر گفت: مراکز دهستان برای ما از اولویت زیادی برخوردار هستند و آسفالت معابر این روستاها در اولویت قرار دارند.

اکبرزاده با اشاره به اختصاص ۶۵۰ میلیون تومان جهت احداث پل ارتباطی محدوده داخل بافت روستایی قلعه رودخان گفت: احداث پلهای ارتباطی روستاهای فوشه، گوراب پس، حیدرآلات، تنگدره، گشت رودخان نیز در دستور کار است.

وی در پایان با اشاره به مقاوم سازی ۵۹۰۰ واحد مسکونی روستایی گفت: شاخص کشوری در این زمینه ۳۵ درصد، شاخص استانی ۳۶ و شاخص شهرستانی ۳۷ درصد است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

رزمایش کوه برزن
اجتماع مردم رشت+سلیمانی
دبستان شهدای هدایت پناه فومن+سردار سلیمانی
مردم فومن+سردار سلیمانی
استرالیا اتش سوزی
سردار سلیمانی +کودکان
شهرداری رشت
مصلی رشت سردار سلیمانی
نماز شهید سپهبد سردار قاسمی
مردم رشت راهپیمایی
راهپیمایی فومن
حجت اشرف زاده