مشاهده مطلب

      ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸      0             25314      اخبار, سیاسی   Print This Post Print This Post
فلاحتی

امام جمعه رشت،

کسب روزی حلال بالاترین عبادت است/حق کارگر این نیست که تهدید به برکناری شود/بعضی از برنامه های صدا و سیما شبه قمار است

امیدواریم حوادث سیل اخیر موجب نشود در این مناطق رونق تولید صورت نگیرد.

به گزارش صفیر گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار کرد: سال ۱۳۶۶ زائران ایرانی توسط آل جهود به شهادت رسیدند.
وی به وجود لکه های سیاه در پرونده آل سعود اشاره کرد و افزود: آل سعود جنایت هایی مرتکب شدند که حتی بنی عباس و بنی امیه در طول تاریخ مرتکب نشدند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه حمله به کربلا و کشتار ۱۰ هزار نفر از مسلمانان عراقی از جمله جنایت های آل سعود در سال ۱۲۱۶ هجری قمری است، تصریح کرد: ملت ایران باید به ملت های دنیا تعلیم کند تا مرگ بر آل سعود را سر دهند.
آیت الله فلاحتی به سکوت سران کشورهای اسلامی در مقابل جنایت های آل سعود اشاره کرد و گفت: آل سعود داعش را در عراق و طالبان را در افغانستان به وجود آورد ضمن اینکه در یمن مسلمان کشی راه انداخته و هزاران نفر را بی خانمان کرده است.
وی با اشاره به اینکه دولت یاغی و سرکش آل سعود حتی به ملت خود نیز رحم نمی کند، بیان کرد: تعداد ۳۷ نفر از شیعیان آزاده عربستان را گردن بریدند و حتی سر و بدن آنها را به خانواده های شان ندادند.
نماینده ولی فقیه در گیلان به مصادره قیام های بهار عربی توسط قدرت های سلطه گر جهانی اشاره کرد و یادآور شد: آمریکا، عربستان و مصر مثلث شوم ناآرام کردن لیبی را تشکیل دادند تا دوباره این کشور به سرنوشت حکومت قذافی دچار شود.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه دهم اردیبهشت ماه مصادف با ۳۰ آوریل سال ۱۹۷۵ میلادی یادآور فرار نیروهای آمریکایی از ویتنام است، خاطرنشان کرد: از ۲۴۳ سال تشکیل کشور آمریکا تنها این کشور ۱۵ سال جنگ خانمان سوز علیه ملت های دنیا نداشته است.
وی به جنایت های متعدد آمریکا در ۵۰ سال گذشته اشاره کرد و افزود: آمریکایی ها در جنگ عراق، افغانستان  و سوریه انسان های بسیاری را کشتند.
امام جمعه رشت با اشاره به ۱۲ اردیبهشت روز کارگر، اظهار کرد: چهارشنبه گذشته بخشی از کارگران به دیدار مقام معظم رهبری رفتند و ایشان رهنمودهایی را بیان فرمودند.
آیت الله فلاحتی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب مساله رونق تولید را مطرح کردند البته امیدواریم حوادث سیل اخیر موجب نشود در این مناطق رونق تولید صورت نگیرد.
وی درادامه با تاکید بر استغفار بسیار به درگاه الهی، بیان کرد: استغفار موجب می شود خدای متعال رحمت خود را به طرف بندگان نازل کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان، خواستار پر کردن مساجد به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان شد و تصریح کرد: مساجد را پر کرده و دعا کنید تا رحمت خدا شامل حال ما شود.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه رونق تولید موجب عزت کشور می شود، خاطرنشان کرد: دولت آمریکا در سیل اخیر نشان داد با ملت ایران دشمن است.
وی با قدردانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هشدار به دولت مبنی بر ممنوع الخروج کردن مسئولان خصوصی سازی از کشور، اظهار کرد: می دانیم بعضی از کارخانه ها را با کمترین قیمت واگذار کردند.
امام جمعه رشت به تولید و پخش برنامه هایی برای تفریح و سرگرمی در سیمای جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و یادآور شد: بعضی از برنامه ها شبه قمار است و امیدواریم صدا و سیما مسیر خود را در راستای اهداف انقلاب و مقام معظم رهبری قرار دهد.
آیت الله فلاحتی با توصیه به مدیران شرکت ها و کارفرمایان، بیان کرد: هر جا هستید کارگران را حمایت کنید زیرا رونق تولید جامعه در گرو تلاش کارگران است.
وی با بیان اینکه مدافع تمام کارگران زحمتکش در انقلاب اسلامی هستیم، تصریح کرد: امیدوارم متولیان امر کارگران را آزار ندهند زیرا حق کارگر این نیست که تهدید به برکناری شود.
نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین به ویژگی های منحصر به فرد تربیت اسلامی اشاره کرد و گفت: در اسلام بر تربیت انسان و فرزندان تاکید شده است.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه تربیت فرزندان نوعی عبادت است، بیان کرد: اگر انسان در تربیت دیگران قصد غربت کند ثواب آن بیشتر می شود.
وی، کسب روزی حلال را بالاترین عبادت توصیف کرد و افزود: پیامبر اکرم(ص) فرمود؛ عبادت هفت جزء دارد و بالاترین آن کسب روزی حلال است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

image_2019_9_10-4_15_0_320_unU
image_2019_9_7-4_24_35_795_05G
شیر خوارگان فومن
image_2019_9_5-5_23_41_15_vnS
شهدای ناجا
image_2019_9_2-7_32_38_149_tIe
سراوان زباله
مشمولی نئوپان
انزلی
photo_۲۰۱۹-۰۸-۲۸_۱۳-۳۱-۰۹ - Copy
image_2019_8_28-4_24_41_456_4kK
IMG-20190828-WA0021