مشاهده مطلب

      ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸      0             25544      اخبار, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
image_2019_4_30-7_4_35_899_SuH

مسئول مركز آموزشی و حمايتي كودك و خانواده گيلان ،

وجود كودكان كار در شهر رشت یک معضل اجتماعی است/۹۰ درصد كودكان كار در گیلان مهاجرند

آموزش نحوه مواجهه پلیس با كودكان كار و خيابان مي‌تواند نقش مؤثري در روند اصلاح و پروش آن‌ها ايفا كند

به گزارش صفیر گیلان؛ مسئول مركز آموزشی و حمايتي كودك و خانواده گيلان در كارگاه آموزشي ” نحوه برخورد پليس با كودكان كار و خيابان ” گفت: آموزش نحوه مواجهه پلیس با كودكان كار و خيابان مي‌تواند نقش مؤثري در روند اصلاح و پروش آن‌ها ايفا كند.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، ” امير دليرشاد ” در كارگاه آموزشي ” نحوه برخورد پليس با كودكان كار و خيابان ” كه در سالن اجتماعات معاونت اجتماعي پليس گيلان براي آموزش مشاوران و مددكاران اجتماعي كلانتري‌ها برگزار شد كودكان كار و خيابان را شامل افراد زير ۱۸ سال دانست كه در خيابان‌ها و اماكن ديگر براي امرار معاش كار مي‌كنند.
اين مقام مسئول يكي از معضلات مهم اجتماعي را وجود كودكان كار در شهر رشت برشمرد و افزود: نزديك به ۹۰ درصد كودكان كار از استان‌هاي دیگر کشور به گيلان مهاجرت كرده‌اند و تنها ۱۰درصد اين كودكان بومي استان گيلان هستند.
مسئول مركز آموزشي و حمايتي كودك و خانواده گيلان با اشاره به اينكه تنها در مركز كودكان كار واقع در منطقه ” حميديان ” شهر رشت، ۱۲۰ كودك كار نگهداري مي‌شود تصريح كرد: وظيفه اين مراكز، شامل شناسايي و جذب اين افراد و افزايش كيفيت زندگي آن‌ها است.
وي برخورد اوليه پليس با اين كودكان در حمايت و حل مشكلات آن‌ها را بسيار حائز اهميت دانست و اظهار داشت: آموزش نحوه مواجهه پلیس با كودكان كار و خيابان مي‌تواند نقش مؤثري در روند اصلاح و پروش آن‌ها ايفا كند.
در ادامه اين كارگاه خانم ” طاهره كاظميان ” مسئول مركز پسرانه نگهداري از كودكان خياباني شهر رشت، نگرش صحيح در مورد اين كودكان در كنار برخورد مهربانانه از سوي كاركنان پليس را بسيار مهم ارزيابي كرد و گفت: رفتارهاي مثبت پليس باعث خواهد شد تا اين كودكان در روزهاي سخت خود، پليس را پناهگاهي براي خود بدانند.
كاظميان با بيان اينكه اين كودكان تا قبل از رسيدن به سن كار به اجبار و از روي تحكم والدين براي كسب درآمد و امرار معاش وارد خيابان مي‌شوند افزود: پليس در بين ارگان‌هاي درگير در مساله كودكان كار و خيابان از جمله سازمان‌هايي است كه بيشترين همكاري را با بهزيستي دارد.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

فلاحتی
ایت الله فلاحتی
image_2019_8_5-11_14_38_644_ULJ
قلعه رودخان تنهایی
فرماندار کارخانه پوشش
ییلاقات ویسرود
امید زاده
image_2019_7_28-3_4_46_150_Lbv
image_2019_7_27-2_17_31_170_jKN
image_2019_7_8-8_16_13_907_nPA
IMG_4664
بسیج رسانه