- صفیر گیلان - http://safiregilan.ir -

فرهنگیان در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش اساسی دارند

به گزارش صفیر گیلان؛فرمانده انتظامي صومعه‌سرا در ديدار با رئيس آموزش و پرورش اين شهرستان گفت: فرهنگیان نقش تاثیرگذاری در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ ” رضا كوهستاني ” در دیدار با رئيس آموزش و پرورش شهرستان صومعه‌سرا به جايگاه مهم و با اهميت آموزش و پرورش اشاره کرد و بیان داشت: معلمان در فرهنگ‌سازي و همچنين ارتقاء امنيت نقش بسزا و موثري دارند.
اين مقام انتظامي با اشاره به جايگاه مهم آموزش و پرورش در پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي افزود: مشارکت فرهنگيان در امنيت اجتماعي تاثير بسزايي در کاهش جرائم دارد.
وي اقدامات پيشگيرانه و آموزشي را امري ضروري و لازم دانست و تصریح کرد: آموزش و آگاه‌سازي نياز امروز جامعه است.
فرمانده انتظامي شهرستان صومعه‌سرا خاطرنشان کرد: فرهنگیان نقش تاثیرگذاری در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند.
در ادامه اين ديدار ” مهرداد فيض بخش ” رئيس آموزش و پرورش شهرستان صومعه‌سرا گفت: امنيتي كه هم اكنون در كشور از آن بهره‌مند هستيم نتيجه تلاش و اقدامات مؤثر پليس و ساير نيروهاي مسلح است.
وي به تاثیر برگزاري جلسات آموزش حضوري و چهره به چهره کارشناسان انتظامي با دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: اين جلسات باعث آگاه‌سازی و کاهش آسيب‌هاي اجتماعي در بین دانش‌آموزان شده است.
گفتنی است در پايان این دیدار سرهنگ كوهستاني ضمن تقدير از زحمات و تلاش‌هاي فرهنگیان در سنگر تعليم و تربيت، لوح سپاسی به رسم ياد بود به رئیس آموزش پرورش شهرستان صومعه‌سرا اهدا كرد.