مشاهده مطلب

      ۱۳ مهر ۱۳۹۸      0             29800      اخبار, خبرهای ویژه, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
درد+گوش

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

«منییر»۳ هزار گیلانی را به سر گیجه مبتلا کرد

نعمتی تاکید کرد: در ایران بالغ بر ۱۵ هزار نفر و در استان گیلان نیز نزدیک به ۳ هزار نفر مبتلا به بیماری “منییر” هستند.

به گزارش صفیر گیلان؛دکتر شادمان نعمتی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در سمینار ملی یک روزه تازه های «بیماری منییر و ثبت ملی» آن که در سالن همایش دهکده ساحلی بندرانزلی برگزار شد، این بیماری را یک بیماری داخلی عنوان کرد و افزود: چهره اصلی این بیماری به صورت سرگیجه های خیلی شدید چرخشی همراه با کاهش شنوایی و وزوز گوش نمایان می شود.

نعمتی با بیان اینکه این بیماری، مزمن و متغیر است افزود: بیماری منییر، بیماری شایعی نیست اما به صورت مزمن و پیشرونده، بیمار را سال‌ های سال دچار مشکل می کند و البته روش های درمانی متعدد با نتیجه‌ های متغیری دارد.

وی یکی از اهداف این همایش را ثبت این بیماری در کشور طی طرحی جدید و مدرن علاوه بر بررسی آن دانست و گفت: در این همایش از استان های مختلف و دانشگاه های علوم پزشکی دعوت کردیم تا جهت تشکیل یک شبکه منسجم در راستای ثبت اطلاعات بیماران درگیر منییر از حیث کیفیت بیماری و زندگی تشکیل شود تا بیماران شناسنامه دار شوند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان این اقدام را بسیار اساسی و زیرساختی عنوان و خاطر نشان کرد: در حوزه پژوهش و درمان بیماران، چیزی که باعث می شود بیماران به صورت سیستماتیک و برنامه ریزی شده پیگیری شوند و حالت پراکنده نداشته باشند، جمع بندی اطلاعات و آمار در سطح جامعه است.

نعمتی تصریح کرد: به منظور حمایت از بیماران که درگیر این بیماری مزمن هستند نیاز است NGO ها و پایگاه های حمایتی از سوی دولت و مردم ایجاد شود تا علاوه بر افزایش آگاهی نسبت به این بیماری، خدمات مورد نیاز نیز به بیماران ارائه گردد.

وی تاکید کرد: در ایران بالغ بر ۱۵ هزار نفر و در استان گیلان نیز نزدیک به ۳ هزار نفر مبتلا به بیماری “منییر” هستند.

ایسنا

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

مواسات
روز ارتش
تصادف
8c8fcdfc-c79a-4c4f-aa92-16dd92dc4b3eراز
کود الی، شهرداری رشت
فلاحتی+ارتش
علوم پزشکی+ شفت
photo_2020-03-22_06-45-35
باغ-رضوان-کرونا
d8b783ec-288c-48b8-bc3c-c221d8f814d3
مجسمه فومن +کرونا
بیمارستان سیار+کرونا