مشاهده مطلب

      ۱۷ مهر ۱۳۹۸      0             29921      اخبار, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
برداشت راتون

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شفت،

آغاز برداشت راتون در شالیزارهای شفت/(شاه بج)برنجی دارای عطرو طعم بدون سم پاشی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شفت با بیان اینکه امسال پس از برداشت برنج بیش از 2600 هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان به کشت راتون (شاه بج) اختصاص یافت، گفت: پیش‌بینی می‌شود در هر هکتار ۱۲۹۰تن شلتوک راتون به ارزش اقتصادی ۱۲میلیارد۹۵۰میلیون تومان دراین شهرستان تولیدوروانه بازارگردد.

به گزارش خبرنگار صفیر گیلان از شفت،محمدرضا یوسف نژاد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شفت  با بیان اینکه امسال پس از برداشت برنج بیش از ۲۶۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان به کشت راتون (شاه بج) اختصاص یافت، گفت: پیش‌بینی می‌شود در هر هکتار ۱۲۹۰تن شلتوک راتون به ارزش اقتصادی ۱۲میلیارد۹۵۰میلیون تومان دراین شهرستان تولید و روانه بازارگردد.

یوسف نزاد جهاد شفت

مدیرجهاد کشاورزی شفت با بیان اینکه برنج استحصال شده ازمحصول راتون نسبت به محصول اصلی باهزینه کمتر تولید شده وازلحاظ کیفیت دارای عطر و طعم خوبی بوده که موجب ارتقا درامد کشاورزان وافزایش تولیدبرنج درشهرستان شفت شده است.

یوسف نژاد با بیان اینکه برداشت راتون در شالیزارها علاوه بر درآمدزایی برای کشاورزان و ایجاد اشتغال برای کارگران حاصلخیزی خاک را به همراه دارد، گفت: با برداشت راتون می‌توان به اقتصاد کشاورزان کمک کرد.

وی با اشاره به اینکه برداشت راتون فقط در زمان برداشت نیاز به کارگر و تجهیزات دارد، تصریح کرد: این محصول به طور خود جوش بعد از برداشت برنج در شالیزارها روئیده و نیاز به مراقبت و سم پاشی ندارد و از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

مدیر جهاد کشاورزی شفت گفت:شهرشتان شفت دارای ۱۴۳۳۶ هکتار شالیزارمیباشد که ازلحاظ تولید رتبه۶ استان و۷ درصد نیازاستان راتامین میکند.

 

 

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عزاداری فومن+هیئت
گل محمدی
مواسات
روز ارتش
تصادف
8c8fcdfc-c79a-4c4f-aa92-16dd92dc4b3eراز
کود الی، شهرداری رشت
فلاحتی+ارتش
علوم پزشکی+ شفت
photo_2020-03-22_06-45-35
باغ-رضوان-کرونا
d8b783ec-288c-48b8-bc3c-c221d8f814d3