به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛ نشست مشترک محمود قاسم نژاد فرماندار شهرستان فومن با عباس اهرابی مدیرکل کمیته امداد گیلان جهت پیگیری امور مددجویان و مسکن محرومان در محل فرمانداری برگزار شد.
نماینده عالی دولت در شهرستان فومن در این نشست با اشاره به خدمات و توجه ویژه دولت به محرومان اظهار کرد: توجه به اقشار آسیب پذیر همواره مورد توجه دولت بوده است.
قاسم نژاد احداث مسکن محرومان را یکی از نیازهای شهرستان دانست و گفت: سال گذشته به همت کمیته امداد و سپاه هزار واحد مسکونی در سطح استان گیلان ساخته شد که شهرستان فومن از نظر تعداد واحدهای ساخته شده رتبه اول در سطح استان را در اختیار دارد و امسال نیز شاهد مراسم کلنگ زنی احداث ۸۰ واحد مسکونی مددجویی بوده ایم.

وی خواستار توجه ویژه کمیته امداد گیلان به شهرستان فومن شد و گفت: با توجه به میزان فقر و کهولت سن شاهد مراجعات مردمی زیادی جهت تحت پوشش قرار گرفتن زیر نظر کمیته امداد هستیم و از سوی دیگر با توجه به تعداد بالای کارگران فصلی و خرده مالکی در شهرستان فومن این موضوع توجه ویژه کمیته امداد را می طلبد.

فومن یکی از بزرگترین شهرستانهای مددجویی است

عباس اهرابی مدیرکل کمیته امداد گیلان نیزبا بیان اینکه با دستور مهندس فتاح و از محل تبصره ۱۴ تعداد خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد در گیلان از ۱۰۵ هزار به ۱۱۶ هزار خانواده رسیده است، یادآور شد: در شهرستان فومن نیز ۷ هزار و ۷۷۵ خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند که آمار قابل توجه و بالایی است.

وی شهرستان فومن را یکی از بزرگترین شهرستانهای مددجویی دانست و گفت: مسکن محرومان با همکاری سپاه در حال احداث است و شهرستان فومن نیز رتبه اول را در اختیار دارد.

اهرابی با بیان اینکه فومن جزو اولین شهرستان ها در جذب تسهیلات اشتغالزایی است، گفت: این موضوع بدون توجه و پیگیری فرماندار شهرستان محقق نمی شد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه شرعا و اخلاقا، کمیته امداد به دنبال کار سیاسی و انتخاباتی نیست، متذکر شد: خط قرمز کمیته امداد مددجو است.

وی خواستار تقویت مراکز نیکوکاری کمیته امداد شد و اظهار کرد: شرایط لازم برای کمک خیرینی که نذر امام رضا(ع) را داشته اند در سراسر کشور فراهم شده و امروز میتوان با حضور در یک سامانه به نیازمندان در سراسر کشور کمک رسانی کرد و از خود فومن نیز تاکنون ۸۰۰ نفر نیکوکار از طریق مرکز نیکوکاری کمیته امداد و به نیت نذر امام رضا(ع) به یاری مستمندان شتافته اند.