مشاهده مطلب

      ۰۶ تیر ۱۳۹۹      ۰             36673      اخبار, خبرهای ویژه, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post

۴۰ درصد از محور‌های شریانی استان بهسازی شد

اجرای طرح سراسری روکش آسفالت در گیلان؛

به گزارش صفیر گیلان؛فریبرز مرادی در گفت‌وگویی با تأکید بر اینکه تاکنون ۴۰ درصد از جاده‌ها و محور‌های شریانی استان گیلان بهسازی شده است اظهار داشت: اجرای طرح سراسری لکه‌گیری و روکش آسفالت در گیلان از جمله اقداماتی است که اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نسبت به انجام آن اهتمام دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان استمرار عملیات بهسازی محورهای شریانی استان با حدود ۴ هزار و ۷۰۰ تن آسفالت را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: هم‌اکنون عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت در محور‌های شریانی استان گیلان به ویژه محورهای ارتباطی رشت – امامزاده هاشم – رودبار در حال اجرا است.

مرادی از انجام عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت در محدوده آزاد راه رشت – قزوین، محور فومن – پونل و کمربندی لاهیجان در دو فاز خبر داد و تصریح کرد: رشت – چابکسر، رشت – امامزاده هاشم – لوشان (جاده قدیم)، رشت – انزلی و خواچکین – پیربازار از جمله محورهایی هستند که طرح لکه‌گیری و روکش آسفالت در آن‌ها اجرا می‌شود.

وی محور فومن – شفت – سراوان، فومن – پونل، تالش – آستارا، اسالم – خلخال و سیاهکل – دیلمان را از دیگر محورهایی که اقدامات بهسازی در آنجا عملیاتی می‌شود اعلام کرد و بیان داشت: اداره کل راهداری گیلان در زمینه عملیات بهسازی مرمت و روکش آسفالت راه‌های شریانی با وجود تمامی موانع موجود اقدامات وسیعی انجام داده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان تأمین ایمنی تردد و عدم بروز اختلال در تردد وسائط نقلیه در محورها را لازم و ضروری خواند و تصریح کرد: در راستای حفظ و حراست از راه و ابنیه فنی راه‌ها مشخصات بارهایی که نیاز به حمل شدن دارد باید منطبق با مقادر تعریف شده در مقررات حمل و نقل بار در راه‌ها باشد.

مرادی راه و ابنیه فنی راه‌ها را سرمایه‌های ملی که باید با انجام یکسری اقدامات از آن‌ها صیانت به عمل آید دانست و خاطرنشان کرد:  در برخی شرایط خاص جهت جابه‌جایی محموله‌هایی با مشخصاتی خارج از مقادیر تعریف شده طبق مقررات این بارهای خاص باید پروانه عبور را از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دریافت کنند.

وی ارتقاء تجهیزات و سامانه‌های الکترونیکی نصب شده در سطح شریان‌های گیلان را یکی از برنامه‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌‌‌ای استان تلقی کرد و ابراز داشت: تمام سعی ما در مجموعه راهداری گیلان این است که با تأمین و تخصیص اعتبارات لازمه از سوی مرکز نسبت به نوسازی این ناوگان در سطح شهرستان‌های استان اقدام کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان انجام اقدامات لازم در راستای رفع نقاط پرحادثه راه‌های استان در طول سال را از اولویت‌های این اداره کل دانست و تصریح کرد: علاوه بر این‌ها همزمان با تأمین اعتبارات، امسال اقدامات بسیار خوبی نیز در راستای نگهداری از شریان‌های اصلی و فرعی استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه تخلفات ترافیکی متوجه آحاد جامعه می‌شود و جریمه‌های اخذ شده نیز به هیچ وجه با آسیب‌های جدی که به راه‌ها به‌‌عنوان سرمایه‌های ملی وارد می‌شود مطابقت ندارد تصریح کرد: از رانندگان وسائط نقلیه سنگین می‌خواهیم با رعایت میزان مجاز حمل بار، به نوبه خود در ارتقاء ایمنی تردد سهیم شوند.

/تسنیم

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

*

code