امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 13 June , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ - 4 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 45038
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اسلایدر, گیلان تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲ | 45 بازدید | ارسال توسط :
در پی بارش های رحمت الهی ؛

آبگذاری کانالهای آبیاری کشاورزی کاهش می یابد

معاون حفاظت وبهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان از کاهش مقدار آب ورودی به کانال های آبیاری شبکه سفید رود در پی بارش باران خبر داد .

آبگذاری کانالهای آبیاری کشاورزی کاهش می یابد

به گزارش پایگاه صفیر گیلان؛  محمد جواد خانی پور در گفتگو با واحد خبر صدا و سمای مرکز گیلان با اعلام این خبرگفت : با توجه به بارش طی هفته جاری و ادامه این وضیعت در روزهای آتی ، در جهت جلوگیری از ورود خسارت به اراضی شالیزارها و مصرف بهینه آب کشاورزی ، مقدار آب وردی به کانال های آبیاری کشاورزی از امشب کاهش می یابد .

وی تصریح کرد : با توجه به بارندگی ، شاهد آبگرفتگی و بالا آمدن سطح آب در مزارع و کانال های آبیاری بوده ایم و بدین منظور به جهت جلوگیری از ورود خسارت به اراضی شالیزارها و مصرف بهینه آب و ذخیره سازی آب سد سفید رود برای مصارف تابستان ، آب کانال ها از امشب کاهش می یابد .

معاون حفاظت وبهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان افزود : کاهش آب کانال های آبیاری تا پایان بارش رحمت الهی ادامه و پس از آن آبگذاری بصورت کامل طبق برنامه زمانبندی انجام خواهد شد .

وی گفت : طبق برنامه مصوب قبلی ، آبگذاری در کانال های فومنات  و کانال راست سنگر (مناطق شرقی گیلان ) از پنجم لغایت ۲۵ اردیبهشت ماه ادامه داشته و پس از آن نوبت بندی آب بصورت ۴ روز قطع و ۸ روز وصل اجرایی خواهد شد و ادامه داد ، آبگذاری در کانال چپ سنگر (مناطق مرکزی گیلان ) نیز از ۹ لغایت ۲۹ اردیبشهت ماه جاری است و پس از آن نوبت بندی آب در این بخش هم اجرا خواهد شد .

خانی پور ضمن تاکید به کشاورزان زحمتکش گیلانی مبنی بر رعایت تقویم زراعی و اتمام نشاء برنج یاد آور شد : در صورت ضرورت ، تغییرات برنامه های آبیاری متناسب با شرایط آب وهوایی و نیاز های احتمالی به عموم کشاورزان اطلاع رسانی می شود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد