امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 26 January , 2022
امروز : چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰ - 23 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 8536
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰ | 1913 بازدید | ارسال توسط :

آتش نشانان را همانند فرزندان خود بدانید و با رعایت نکات ایمنی و آتش نشانی یاری گرشان باشید/شدت یافتن آتش سوزی علفزارها در رشت/افزایش ۱۷۸ درصدی نسبت به مشابه سال گذشته

  به گزارش صفیر گیلان از  رشت- از ابتدای سال تاکنون، شدت آتش سوزی علفزارها در رشت با ۱۷۸ درصد افزایش نسبت به مشابه سال ۹۵ به بیش از یک هزار و ۹۱ مورد رسیده است. به گزارش صفیر گیلان به نقل از   روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت،شهرام مومنی معاون […]

آتش نشانان را همانند فرزندان خود  بدانید و با رعایت نکات ایمنی و آتش نشانی یاری گرشان باشید/شدت یافتن آتش سوزی علفزارها در رشت/افزایش ۱۷۸ درصدی نسبت به مشابه سال گذشته

 

به گزارش صفیر گیلان از  رشت- از ابتدای سال تاکنون، شدت آتش سوزی علفزارها در رشت با ۱۷۸ درصد افزایش نسبت به مشابه سال ۹۵ به بیش از یک هزار و ۹۱ مورد رسیده است.

به گزارش صفیر گیلان به نقل از   روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت،شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی با تاکید بر شدت یافتن آتش سوزی علفزارها، افزود: با توجه به اطلاع رسانی های صورت گرفته متاسفانه از بی توجهی در روشن کردن آتش و یا آتش زدن علفزارها جنب منازل مسکونی و اماکن تجاری و صنعتی کاسته نشده است.
وی با بیان اینکه آتش نشانان در هر شیفت کاری، زمانی بالغ بر ۲۰ ساعت به اطفای اینگونه عملیات ها می پردازند ابراز داشت: در بسیاری از این آتش سوزی ها مسیرهای منتهی به محل حادثه؛ طولانی و صعب العبور است که به ناچار آتش نشانان می بایست جهت اطفای آتش چندین رشته لوله نواری را از لابه لای خار و خاشاک و چوب و درخت تا رسیدن به محل حادثه عبور دهند.

مومنی به سوخته شدن و خسارات وارده به لوله های نواری و تجهیزات آتش نشانان(همچون لباس و دستکش و…) و ادوات آتش نشانی در حین اطفای اینگونه آتش سوزی های نفس گیر، اشاره داشت و گفت: عملیات های طولانی برای آتش نشانان؛ خستگی های مفرط به ارمغان داشته و روزهای سخت و طاقت فرسایی را برایشان رقم میزند.

در پایان معاون عملیات سازمان آتش نشان با اشاره به گرمای هوا و کاهش رطوبت زمین افزود: از شهروندان درخواست می کنم آتش نشانان را همانند فرزندان خود دانسته و در این روزهای پر کار با رعایت نکات ایمنی و آتش نشانی یاری گرشان باشند.

همین گزارش حاکی است: در دو روز گذشته ۵۸ مورد عملیات صورت گرفت که از این تعداد ۳۳ مورد مربوط به آتش سوزی علفزارها بوده که با تلاش ۱۹۷ آتش نشان و در زمانی بالغ بر ۳۹ ساعت مهار واطفاء شد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد