امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 16 October , 2021
امروز : شنبه, ۲۴ مهر , ۱۴۰۰ - 10 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 44596
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), اسلایدر, شفت تاریخ انتشار : ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۹:۴۶ | 77 بازدید | ارسال توسط :
با حضور رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان

آسیب ۲۵۰ هزار میلیارد تومان به اصناف گیلان در مرحله اول تعطیلات کرونایی /اتاق اصناف شهرستان شفت مستاجر است

مرحله اول تعطیلات کرونایی ۲۵۰ هزار میلیارد تومان به اصناف آسیب وارد کرد
۰۹:۲۳ ۵ ,اردیبهشت, ۱۴۰۰ admin چاپ خبر چاپ خبر

اجلاس ماهانه اتاق اصناف شهرستان شفت به ریاست رضا مهدوی رئیس اتاق اصناف این شهرستان و با حضور جلال الدین محمد شکریه رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان و هادی رشیدی رئیس اتاق اصناف شهرستان ماسال امروز برگزار شد .

آسیب ۲۵۰ هزار میلیارد تومان به اصناف گیلان در مرحله اول تعطیلات کرونایی  /اتاق اصناف شهرستان شفت مستاجر است

صفیر گیلان؛به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف مرکز گیلان، رضا مهدوی در این جلسه ضمن خیرمقدم به رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان و هیأت همراه ، ارتباط نزدیک و مستمر اتاق های اصناف شهرستان ها را از عوامل پیشرفت و توسعه عنوان کرد و گفت : ۲۷۱۶ واحد صنفی در شهرستان شفت دارای پروانه کسب هستند و ۶۰۰ واحد صنفی فاقد پروانه نیز در این شهرستان شناسایی شده اند.

اتاق اصناف شهرستان شفت مستاجر است

رئیس اتاق اصناف شهرستان شفت ، استقرار در یک واحد استیجاری را از مشکلات عمده اتاق اصناف شفت برشمرد و خواستار پیگیری نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران در این زمینه شد.

جلال الدین محمد شکریه نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع صمیمی روسای اتحادیه های صنفی شهرستان شفت ، اصناف را بزرگترین قطب کارفرمایی کشور عنوان کرد و گفت : یک سوم جمعیت کشور از شاغلین بخش اصناف و خانواده های آنان تشکیل شده است .

رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان تصریح کرد : ۶۰ درصد تولید ناخالص داخلی کشورهای پیشرفته آسیایی از بنگاه های اقتصادی کوچک است که این بدون حمایت دولت ها امکان پذیر نیست.

شکریه خاطرنشان ساخت : ایجاد هر یک شغل برای دولت حدود دو میلیارد تومان هزینه دارد در حالیکه این رقم در واحدهای صنفی بسیار مقرون به صرفه است .

نائب رئیس اول اتاق اصناف کشور، ایجاد اشتغال توسط اصناف را تولید امنیت برای دولت عنوان کرد و گفت : دولت ها باید ترمز و موانع ایجاد اشتغال و توسعه را از جلوی پای اصناف بردارند .

وی تأکید کرد : ایجاد اشتغال به جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی منجر می شود و سرمایه گذاری در این بخش از بسیاری از ناهنجاری ها خواهد کاست.

شکریه در بخش دیگری با اشاره به اینکه تشتت بین تشکل های صنفی از عوامل آسیب به اصناف هستند گفت : می بایست با مهارت و تدبیر از اختلاف سلیقه ها در جهت دستیابی به رشد و پیشرفت استفاده کرد.

شکریه با بیان اینکه محدودیت های کرونایی باعث از دست رفتن سه میلیون شغل در اصناف شده است گفت :: تعطیلات کرونایی در مرحله نخست بیش از ۲۵۰ هزارمیلیارد تومان به اصناف آسیب وارد کرده است .

وی راه اندازی سامانه آموزشی ، اخذ تسهیلات برای تراضی بین صنف و صنعت، همگن سازی رسته های شغلی ، ایجاد شورای راهبردی شناسایی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب ، الگوی یکسان بودجه و تراز و اتوماسیون بازرسی را از برنامه های در دست اجرای اصناف کشور عنوان کرد .

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد