صفیر گیلان؛رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت گفت: ۳۰ دی ماه سومین جشنواره فرهنگی_ هنری فجر رشت آغاز به کار خواهد کرد. محمد حسن پور افزود: سومین جشنواره فرهنگی _ هنری فجر رشت با مشارکت ۳۵ مرکز فرهنگی هنری آزاد و با اجرای ۵۷ برنامه در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا رشت برگزار […]

صفیر گیلان؛رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت گفت: ۳۰ دی ماه سومین جشنواره فرهنگی_ هنری فجر رشت آغاز به کار خواهد کرد.
محمد حسن پور افزود: سومین جشنواره فرهنگی _ هنری فجر رشت با مشارکت ۳۵ مرکز فرهنگی هنری آزاد و با اجرای ۵۷ برنامه در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا رشت برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به مشارکت آموزشگاه های آزاد هنری در بخش های موسیقی، نمایش، سینمایی، تجسمی و… در این جشنواره تصریح کرد: حجم گسترده ای از هنرجویان ، خانواده های هنری ، اساتید، مدرسان و مدیران آموزشگاه ها در سومین جشنواره فجر رشت مشارکت دارند و با توجه به اینکه تماشای برنامه های متنوع جشنواره برای عموم رایگان است طی دو سال اخیر با استقبال باشکوهی از سوی شهروندان و هنرمندان مواجه گردید.
حسن پور به اهداف برگزاری جشنواره اشاره و بیان کرد: از اهداف برگزاری این جشنواره بزرگداشت ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب و همچنین ارائه آخرین دستاوردهای مدرسین، اساتید، هنرمندان و هنرجویان انجمن های فرهنگی_ هنری و آموزشگاه های آزاد هنری شهرستان می باشد و در واقع زحمات یکساله مراکز فرهنگی هنری شهرستان رشت در این دهه به نمایش گذاشته می شود.
وی افزود: در سومین جشنواره فجر رشت ۲۰ آموزشگاه آزاد هنری موسیقی، هشت آموزشگاه آزاد هنری_ نمایشی_ سینمایی و هفت انجمن فرهنگی هنری و آموزشگاه آزاد تجسمی مشارکت دارند.
حسن پور با اذعان به اینکه مشارکت مراکز فرهنگی هنری در سومین جشنواره فجر رشت افزایش یافته است گفت: مشارکت مراکز فرهنگی هنری شهرستان رشت در جشنواره امسال نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته و به لحاظ کیفی برنامه ها با رشد چشمگیری همراه بوده و در این دوره جشنواره برای نخستین بار برخی از مراکز نمایشی و انجمن های شعر و قصه برنامه های خود را به صورت تلفیقی _ مشارکتی اجرا خواهند نمود که نشان دهنده رشد کیفی و ایجاد فضای صمیمیت و همدلی ما بین مراکز فرهنگی هنری شهرستان رشت می باشد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت در خصوص زمان برگزاری سومین جشنواره فجر رشت تصریح کرد: طی دو سال اخیر جشنواره فجر رشت همزمان با شروع ایام الله دهه مبارک فجر برگزار می شد اما در سال جاری و به علت تقارن ایام دهه فجر با دهه فاطمیه و با توجه به اینکه در جشنواره فجر برنامه های شادی برگزار می گردد لذا به منظور پاسداشت ایام شهادت فاطمه زهرا( س) و بر اساس سیاست گذاریهای ستاد جشنواره، سومین جشنواره فجر رشت از ۳۰ دی ماه آغاز و در دهم بهمن ماه خاتمه خواهد یافت.