امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 8 August , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 11 محرم 1444
شناسه خبر : 11588
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : 14 آذر 1396 - 9:39 | 2224 بازدید | ارسال توسط :

آیین تقدیر از نویسندگان تلنگری برای شناخت ظرفیتهای مقفول مانده شهرستان شفت/ با نهادینه کردن فرهنگ تحقیق و پژوهش در مدارس از تولید مدرک در دانشگاها به تولید علم برسیم

به گزارش صفیر گیلان؛فرماندار شفت در آیین تقدیر از نویسندگان  این شهرستان با اشاره به اینکه این همایش تلنگری است تا ظرفیتهای شهرستان را بشناسیم گفت:ظرفیتهای شهرستان مقفول مانده است.  فرماندار شفت  با بیان اینکه پژوهش،  سنگ بنای اولیه موفقیت های علمی و رسیدن به توسعه در هر کشوری است  افزود : فناوری های نوین […]

آیین تقدیر از نویسندگان تلنگری برای شناخت ظرفیتهای مقفول مانده شهرستان شفت/ با نهادینه کردن فرهنگ تحقیق و پژوهش در مدارس از تولید مدرک در دانشگاها به تولید علم برسیم

به گزارش صفیر گیلان؛فرماندار شفت در آیین تقدیر از نویسندگان  این شهرستان با اشاره به اینکه این همایش تلنگری است تا ظرفیتهای شهرستان را بشناسیم گفت:ظرفیتهای شهرستان مقفول مانده است.

 فرماندار شفت  با بیان اینکه پژوهش،  سنگ بنای اولیه موفقیت های علمی و رسیدن به توسعه در هر کشوری است  افزود : فناوری های نوین امروز حاصل پژوهش و تحقیق گذشتگان است که جامعه بشری اکنون از آن بهره مند شده است.

محسنی با بیان اینکه در دو دهه اخیر با تلاش های صورت گرفته در حوزه پژوهش ، ایران اسلامی در جزو کشورهای مطرح منطقه و جهان است افزود: سهم پژوهش از بودجه کشور در حال حاضر ۱٫۱ درصد است که باید برای رسیدن به نقطه مطلوب ۴ درصدی برنامه ریزی های مدونی انجام پذیرد.

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه  اگر قرار است در حوزه پژوهش با نگاه جدید ورود کنیم و از تجارب دنیا بهرمند و استراتژی داشته باشیم باید فرهنگ تحقیق و پژوهش  در مدارس نهادینه گرددگفت: آموزش و پرورش باید بستر سازی این کار را انجام دهد تااز تولید مدرک در دانشگاه به تولید علم برسیم.

وی با بیان اینکه فرهنگ باید در آحاد جامعه فراگیر شود و محول کردن آن تنها به دولت صحیح نیست افزود : شهرستان شفت ظرفیتهای بسیار خوبی در حوزه فرهنگ و هنر دارد و با برنامه ریزی های مدون می تواند به بالفعل تبدیل گردد.

فرماندار شفت بر لزوم تغییر درنگرش به موضوعات برای پیشرفت تاکید کرد و افزود : توسعه فرهنگی نیازمند مشارکت همگانی است .

وی با اشاره به اینکه شهرستان شفت نیازمند پوست اندازی در بخش های عمرانی و فرهنگی است افزود : پرداختن به فرهنگ و پژوهش برای رسیدن به توسعه پایدار یک اولویت است.

گفتنی است در پایان این آیین با اهدای لوح و هدیه از خانم ها رقیه آزادنیا ، عذرا فصیحی ، پروین علیپورو آقایان عباس رضاپور لاسکی ، رضا فرخنده ، نادر افشاریان  ،  جواد نظری مقدم و مهران حسین زاده تقدیر به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد