رئیس سازمان صمت گیلان به اجرای طرح «از فجر تا فطر» در بیش از ۶۰۰ فروشگاه و غرفه اشاره کرد و گفت: این طرح برای تقویت توان خرید و بهبود سبد معیشت مردم برنامه ریزی شده است.

صفیر گیلان،تیمور پورحیدری در جمع رسانه ها با بیان اینکه هدف از فروش کالاها با تخفیفات ویژه، تلاش برای ایجاد فضایی بدون دغدغه برای تأمین مایحتاج اساسی در آستانه سال نو و ماه مبارک رمضان است، افزود: در طرح ویژه فروش از فجر تا فطر ۶۰۰ واحد عرضه کننده اقلام غذایی و سایر کالاهای پر مصرف این ایام عرضه می‌شود.

پورحیدری با تاکید بر اینکه بیش از ۳۵ کالای پر مصرف و اساسی با هدف جلوگیری از افزایش قیمت در این طرح قرار گرفته است، اضافه کرد: جشنواره پوشاک در ۴۰۰ فروشگاه بزرگ هم اکنون آغاز شده و با تخفیفات ۱۰ الی ۲۵ درصد در حال عرضه به مصرف کنندگان است.

رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به اینکه نمایشگاه کالاهای اساسی پر مصرف از ۱۷ تا ۲۸ اسفند به مدت ۱۲ روز در گیلان دایر می‌شود، ادامه داد: این نمایشگاه با ظرفیت ۲۰۰ غرفه در محل نمایشگاه‌های دائمی رشت با هدف تسهیل در خرید مردم اجرایی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در همین مدت ۳۳۵ تن شکر خانوار برای تعادل بازار در حال توزیع است، افزود: ۱۷۰ تن برنج خارجی با قیمت ۳۵ هزار تومان نیز توزیع می‌شود.

پورحیدری با اشاره به اینکه در حال حاضر توزیع ۴۵۳ تن گوشت مرغ منجمد در گیلان آغاز شده است، اضافه کرد: این توزیع تا ۱۵ اسفند ادامه دارد.

رئیس سازمان صمت گیلان تصریح کرد: در ادامه این طرح و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی ۱۰۰ تن پرتغال و سیب به قیمت تنظیم بازاری به مصرف کنندگان عرضه می‌شود که در همین ایام توزیع آن به تدریج آغاز می‌شود.

وی به ۱۷ واحد صنعتی که در ایام الله دهه فجر به بهره برداری رسید اشاره کرد و ادامه داد: این افتتاح نیز یکی از طرح‌های فجر تا فطر بوده که برای ۳۳۷ نفر اشتغالزایی و یک هزار و ۲۵۶ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است