امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 25 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 18001
  پرینتخانه » اخبار تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵ | 5548 بازدید | ارسال توسط :

احداث یادمان شهدا در شهرک تاریخی ماسوله نیازمند همکاری و هماهنگی با میراث فرهنگی است/ تبدیل مزار شهدای گمنام ماسوله به قطب فرهنگی تأثیر معنوی عمیقی بر نسل جوان دارد

    به گزارش صفیر گیلان؛حسن آقاجانی شهردار ماسوله در جلسه ستاد بزرگداشت یادواره شهدای شهرک تاریخی ماسوله و دو شهید گمنام که در دفتر شهرداری شهرک تاریخی ماسوله برگزار شد با اشاره به همراهی و همکاری اعضای شورای این شهر در همه امور اعم از عمرانی، فرهنگی و اجتماعی، اظهار کرد: تمام تلاش شهرداری […]

احداث یادمان شهدا در شهرک تاریخی ماسوله نیازمند همکاری و هماهنگی با میراث فرهنگی است/ تبدیل مزار شهدای گمنام ماسوله به قطب فرهنگی تأثیر معنوی عمیقی بر نسل جوان دارد

 

 

به گزارش صفیر گیلان؛حسن آقاجانی شهردار ماسوله در جلسه ستاد بزرگداشت یادواره شهدای شهرک تاریخی ماسوله و دو شهید گمنام که در دفتر شهرداری شهرک تاریخی ماسوله برگزار شد با اشاره به همراهی و همکاری اعضای شورای این شهر در همه امور اعم از عمرانی، فرهنگی و اجتماعی، اظهار کرد: تمام تلاش شهرداری و شورای شهر ماسوله حل مشکلات این شهرک تاریخی و ارائه خدمات بهتر به شهروندان و گردشگران است.

آقاجانی به برگزاری یادواره شهدای شهرک تاریخی ماسوله و دو شهید گمنام در این شهر، افزود: آمادگی لازم برای برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم وجود دارد.

وی با بیان اینکه عزت، اقتدار و امنیت موجود در جامعه اسلامی را مدیون خون شهدا هستیم، گفت: امروز شرایط جامعه به گونه ای است که باید با حفظ وحدت و اتحاد در برابر مشکلات همانند زمان انقلاب و جنگ تحمیلی ایستادگی کرده و از این شرایط نیز گذر کنیم.

شهردار ماسوله با اشاره به وجود پتانسیل و ظرفیت های بسیار در کشور در همه حوزه ها و بخش ها، خاطرنشان کرد: اگر امروز نتوانسته ایم از این امکانات و پتانسیل های به نحو احسن استفاده شود مسئولان باید در عملکرد خود بازنگری کنند.

وی با بیان اینکه ظرفیت شهرک تاریخی ماسوله جدای از شهرستان فومن و حتی استان گیلان بوده و این شهرک دارای شهرتی ملی و بین المللی است، تصریح کرد: حضور شهدای گمنام در این شهرک به ارزش های معنوی و دینی آن اضافه کرده است.

آقاجانی با اشاره به اینکه در گذشته اقداماتی برای ساماندهی قبور این شهدا انجام شده است، ادامه داد: البته اشکالاتی در زمینه نوع طراحی و ساخت المان مزار این شهدا گرفته شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط خاص شهرک تاریخی ماسوله اجرای پروژه ها و طرح ها هزینه و اعتبارات زیادی نیاز دارد، افزود: متاسفانه برای اجرای این پروژه اعتبارات لازم در سال گذشته دیده نشده است.

به گفته این مسئول یکی از پیشنهادات شهرداری برای ساخت یادمان شهدای گمنام ماسوله همکاری میراث فرهنگی و سپاه ناحیه شهرستان است تا بتوانیم با طراحی یادمان شهدای گمنام شهرک تاریخی ماسوله ساخته شود.

وی با بیان اینکه یادمان فعلی شهدای گمنام ماسوله در خور شأن مقام و جایگاه آنها نیست، گفت: در تلاش هستیم تا با جذب اعتبارات مناسب از ۳ درصد نفت و گاز یادمانی زیباتر متناسب با سابقه تاریخی شهرک ماسوله طراحی و ساخته شود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد