هم اکنون اداره گاز شهرستان لنگرود با برخورداری از  یک هزار کیلومتر شبکه گاز و ۳۷ هزار و پانصد انشعاب، به بیش از ۷۵ هزار مشترک گاز این شهرستان خدمت می رساند.

رئیس اداره گاز شهرستان لنگرود درخصوص اقدامات مهم صورت گرفته در آن اداره در یک سال و نیم گذشته اظهار داشت:  در این اداره اقدامات مهمی همچون اورهال کلیه ایستگاه های تقلیل فشار، سرویس و تعمیر تمامی دستگاه های بودارکننده و هیترها و تعمیرات ساختمان اداری جهت افزایش رضایتمندی مشترکین صورت گرفته است.

وی همچنین تجهیز و هوشمند سازی ایستگاه های تقلیل فشار گاز، رنگ آمیزی کلیه خرپاها، ایستگاه ها و دریچه های شیرهای فولادی و پلی اتیلن و رفع نشتی های مهم زیرزمینی و فوقانی تاسیسات را از دیگر اقدامات مهم آن اداره در یک سال و نیم گذشته عنوان نمود.

مهندس شهابی در خصوص پیمان های فعال در اداره گاز لنگرود گفت: در این شهرستان مجموعا ۸ پیمان در زمینه های اجرای حفرات خالی، نصب انشعابات پراکنده، تعمیرات، خدمات امدادگران، گازبانی، خدمات اداری و خودروهای استیجاری مشغول به فعالیت می باشند که به صورت مستمر مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند.

رئیس اداره گاز شهرستان لنگرود در خصوص روند  مدیریت بودجه و بررسی نیازهای عملیاتی آن اداره عنوان کرد: کارشناسان این اداره با بررسی نیازهای شهرستان لنگرود در زمینه احداث شبکه و نصب انشعاب، پیشنهادات خود را به صورت کمی و کیفی به امور مالی استان ارسال می نماید و فرآیند تعیین بودجه طی جلسه مشترک کارشناسان امور مالی استان و شهرستان تهیه و ابلاغ می گردد.

وی در خصوص تجهیز و آماده نگه داشتن واحدهای بهره برداری و امداد اظهار داشت: مسئولین این واحدها با بازدیدهای روزانه و سرکشی مداوم از پرسنل و تجهیزات برای مقابله با بحران های احتمالی آمادگی کامل دارند.

این مقام مسئول همچنین از اجرای مانورهای مختلف برای حفظ آمادگی کارکنان مطابق برنامه ریزی واحد HSE خبر داد و گفت: در این مانورها سناریوهای  حوادث غیرمترقبه، قطع گاز، رانش زمین و نشتی های زیرزمینی اجرا می شوند.

مهندس شهابی با اشاره به راه اندازی مرکز پیام و اتفاقات متمرکز در مرکز استان بیان کرد: مرکز پیام (۱۹۴) بصورت یکپارچه و شبانه روزی در سطح استان کلیه درخواست های مشترکین گاز را دریافت و به امدادگران و گازبانان شهرهای مربوطه منعکس می کند و نیروهای حاضر در منطقه در سریع ترین زمان ممکن نسبت به رفع مشکل اقدام می کنند.

رئیس اداره گاز لنگرود در خصوص نظارت بر عملکرد پیمانکاران گفت: با توجه به نوع پیمان ها، نظارت بر آنها متفاوت می باشد بعنوان مثال پیمانهایی که توسط واحد مهندسی و اجرا ابلاغ می شوند با نظارت شرکت مشاور و پیمانهای اجرای حفرات خالی، نصب انشعاب و تعمیرات توسط همکاران اداره گاز لنگرود بصورت مستمر مورد بررسی قرار می گیرند.

مهندس شهابی در خاتمه در خصوص توجه آن اداره به مقوله آموزش کارکنان بیان کرد: برای کلیه پرسنل تعمیراتی، امدادگران و گازبانان کلاس های مرتبط با شرح وظایف بصورت مستمر توسط کارشناسان برگزار می گردد و همچنین واحد آموزش نیز در راستای شرح وظایف پرسنل کلاس های دوره ای متناسب با شغل آنان برگزار می کند.