امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 19 January , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰ - 16 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 826
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸ | 1998 بازدید | ارسال توسط :

از بین بردن پناهگاه آفاتی چون کرم ساقه خوار برنج از مزیت های شخم زمستانه است

به گزارش اختصاصی صفیر گیلان،مدیر جهادکشاورزی فومن از انجام شخم زمستانه در ۳درصد اراضی شالیزاری فومن خبر داد و گفت:تاکنون شخم زمستانه در بیش از ۴۰۰هکتار از اراضی شالیزاری فومن انجام شده است. ،مهندس محمدرضا ابراهیم‌زاده با اشاره به آغاز شخم زمستانه در اراضی شالیزاری فومن اظهار کرد: در حال حاضر کشاورزان بیش از سه […]

از بین بردن پناهگاه آفاتی چون کرم ساقه خوار برنج از مزیت های شخم زمستانه است

به گزارش اختصاصی صفیر گیلان،مدیر جهادکشاورزی فومن از انجام شخم زمستانه در ۳درصد اراضی شالیزاری فومن خبر داد و گفت:تاکنون شخم زمستانه در بیش از ۴۰۰هکتار از اراضی شالیزاری فومن انجام شده است.

،مهندس محمدرضا ابراهیم‌زاده با اشاره به آغاز شخم زمستانه در اراضی شالیزاری فومن اظهار کرد: در حال حاضر کشاورزان بیش از سه درصد از اراضی خود را زیر شخم زمستانه برده‌اند.

وی با بیان اینکه فومن دارای ۱۳هزار و ۸۷۰هکتار اراضی شالیزاری است، افزود: تاکنون شخم زمستانه در بیش از ۴۰۰هکتار از اراضی شالیزاری فومن انجام شده است.

ابراهیم‌زاده خاطرنشان کرد: از بین رفتن علف‌های هرز،ذخیره آب، رطوبت و از بین رفتن پناهگاه زمستانه آفاتی چون کرم ساقه‌خوار برنج از مزیت‌های شخم زمستانه است.

مدیر جهاد کشاورزی فومن در پایان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون میزان یک میلیون و ۵۵۰هزار لیتر سوخت گازوئیل و ۴۳۰هزار لیتر نفت سفید برای هزار و ۷۰نفر در فومن جهت انواع ماشین‌آلات کشاورزی، مرغداری‌ها و شالیکوبی‌ها توزیع شده است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد