امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 22 October , 2021
امروز : جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ - 16 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 17355
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی, گزارش تصویری تاریخ انتشار : ۰۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱ | 2963 بازدید | ارسال توسط :

افتتاح ۲ پروژه تولیدی بخش خصوصی در منطقه آزاد انزلی

به گزارش صفیر گیلان، با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور، دکتر سالاری استاندار گیلان و جمعی از مقامات کشوری و استانی ۲ پروژه سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه تولیدات صنایع های تک و داروسازی و با سرمایه گذاری ۳۵ میلیارد تومانی با میزان اشتغالزایی ۱۰۵ متر افتتاح شد. پروژه تولید مواد افزودنی ضد […]

افتتاح ۲ پروژه تولیدی بخش خصوصی در منطقه آزاد انزلی

به گزارش صفیر گیلان، با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور، دکتر سالاری استاندار گیلان و جمعی از مقامات کشوری و استانی ۲ پروژه سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه تولیدات صنایع های تک و داروسازی و با سرمایه گذاری ۳۵ میلیارد تومانی با میزان اشتغالزایی ۱۰۵ متر افتتاح شد.

پروژه تولید مواد افزودنی ضد یخ، روغن ترمز، روغن موتور، اسپری مو و انواع خوشبو کننده هوا نخستین پروژه ای است که به لحاظ برخورداری از تکنولوژی بالا و با در نظر گرفتن عواملی چون وجود نیروهای تحصیلکرده و متخصص در استان گیلان و با استفاده از مزایای قانونی منطقه و به منظور دستیابی به بازارهای صادراتی کشورهای حاشیه دریای خزر در زمینی به مساحت ۱۱ هزار و ۷۶۳ متر مربع واقع در شهرک صنعتی شماره ۲ منطقه آزاد انزلی مورد بهره برداری قرار گرفت.

در پروژه مذکور که در ساخت آن از استانداردهای روز دنیا استفاده گردیده، سرمایه گذاری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال صورت پذیرفته که زمینه اشتغال ۷۰ نفر را به صورت مستقیم ایجاد نموده است.

تولیدات کارخانه مذکور شامل انواع ادتیو ضد یخ و روغن ترمز های DOT3, DOT4 و همچنین اسپری مو و خوشبو کننده هوا می باشد که کشور را از واردات بخش عمده ای از مواد مذکور بی نیاز نموده و به لحاظ استفاده از خط تولید با استانداردهای روز دنیا از اروپا قابلیت صادرات به کشورهای همسایه را نیز خواهد داشت.

همچنین به صورت همزمان طرح تولید داروی ام اس توسط معاون رییس‌جمهور به بهره‌برداری رسید.

این طرح که برای ساخت آن سرمایه گذار بخش خصوصی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در زمینی به متراژ یک هزار و ۶۸۱ متر مربع و در ۳ طبقه در شهرک صنعتی شماره ۲ منطقه آزاد انزلی هزینه کرده و با شروع به کار آن زمینه اشتغال ۳۵ نفر از نیروهای تحصیل کرده و متخصص را فرآهم نموده است.

پروژه مذکور در راستای اولویت‌های واگذاری زمین به صنایع های تک و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شده و با عنایت به دانش بنیان بودن فرایند تولید پروژه مذکور در سال موسوم به ” حمایت از کالای ایرانی” کشور از واردات بخشی از محصول یاد شده نیز بی نیاز خواهد شد.

از نقاط قوت پروژه مذکور تخصص سهامداران شرکت مجری می باشد که عمدتاً از اساتید برتر دارو سازی کشور بوده و سهامداران مذکور با عنایت به وجود فارغ التحصیلان و نیروهای تحصیلکرده فراوان استان گیلان در رشته های پزشکی و بالاخص داروسازی، منطقه آزاد انزلی را جهت اجرای پروژه انتخاب نموده اند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد