امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 6 August , 2021
امروز : جمعه, ۱۵ مرداد , ۱۴۰۰ - 28 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 27995
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸ | 4053 بازدید | ارسال توسط :

افزایش آلودگی‌های زیست محیطی سراوان بزرگترین دغدغه گیلان/طرح بایوجمی طرحی برای پر شدن جیب برخی ها

به گزارش صفیر گیلان؛فاطمه شیرزاد بعد از ظهر یکشنبه در جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری که در دفتر شورای شهر رشت برگزار شد با تاکید بر اینکه چند دهه از عمر مشکلات زیست محیطی در گیلان از جمله سراوان می‌گذرد، افزود: افزایش آلودگی‌های زیست محیطی دغدغه بزرگی است که در حال حاضر […]

افزایش آلودگی‌های زیست محیطی سراوان بزرگترین دغدغه گیلان/طرح بایوجمی طرحی برای پر شدن جیب برخی ها

به گزارش صفیر گیلان؛فاطمه شیرزاد بعد از ظهر یکشنبه در جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری که در دفتر شورای شهر رشت برگزار شد با تاکید بر اینکه چند دهه از عمر مشکلات زیست محیطی در گیلان از جمله سراوان می‌گذرد، افزود: افزایش آلودگی‌های زیست محیطی دغدغه بزرگی است که در حال حاضر بسیاری از صاحب نظران و همچنین مردم استان گیلان بر روی آن اتفاق نظر دارند.

وی ضمن گلایه از وضعیت نامطلوب دو رودخانه زرجوب و گوهر رود رشت، گفت: امیدوارم با تلاش‌هایی که در دوران فعالیت شورای چهارم و پنجم رشت در این باره انجام شده است بتوانیم به زودی با عملیاتی کردن تصمیمات پاسخ مناسبی برای مردم در این مباحث داشته باشیم.

شیرزاد کمبود منابع مالی را مهم‌ترین مشکل پیرامون مباحث زیست محیطی دانست و تصریح کرد: در این باره جلسات متعددی برگزاری شده اما متأسفانه تاکنون اقدام چشمگیری پیرامون مباحث زیست محیطی صورت نگرفته و گویا قرار است با اجرای طرح بایوجمی همچنان شاهد افزایش حجم مشکلات محیط زیستی در گیلان باشیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با تاکید بر اینکه نماینده عالی دولت در گیلان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید پیرامون جذب اعتبارات ملی به منظور بررسی و رفع مشکلات زیست محیطی با جدیت ورود کنند، تصریح کرد: امیدواریم با نشست مشترک کمیسیون‌های تخصصی شورای رشت با اعضای شورای شهر انزلی سبب انسجام بیشتر در تصمیم‌گیری ها و کاهش و رفع مشکلات شود.

شیرزاد ادامه داد: سیاسی بودن گیلان سبب عقب ماندگی این استان شده و در سفر اول رئیس جمهور به گیلان ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای احیا و ساماندهی رودخانه‌های گوهررود و زرجوب اختصاص یافته اما متأسفانه تاکنون فقط ۳۰ درصد آن در استان جذب شده است.

وی با بیان اینکه باید ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته به اجرای طرح بایوجمی در تالاب انزلی به پروژه‌های اولویت دار زیست محیطی گیلان اختصاص پیدا کند، گفت: گویا جیب برخی از این اعتبار ۹۰۰ میلیاردی در حال پر شدن است اما مشکلی از حجم مشکلات زیست محیطی مردم گیلان کاهش نیافته و نگرانی‌های فراوانی پیرامون عواقب اجرای آن نیز در استان ایجاد شده است.

شیرزاد با قدردانی از حمایت و ورود به موقع امام جمعه و دادستان انزلی به اجرای طرح بایوجمی، بیان کرد: از مدیرکل محیط زیست گیلان انتظار داریم به عنوان ناظر مباحث زیست محیطی در استان با ادامه اجرای این طرح در تالاب انزلی مخالفت کند زیرا قطعاً به واسطه چرخه طبیعی و غذایی عواقب اجرای آن به تمامی مردم گیلان آسیب وارد می شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت به فراخوان طرح مشارکت‌های مردمی توسط کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت پیرامون ساماندهی دو رودخانه گوهررود و زرجوب اشاره کرد و گفت: اخیراً یکی از شرکت‌ها بدون انجام هماهنگی‌های لازم به این مبحث ورود کرده که قطعاً پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد