امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 29 September , 2021
امروز : چهارشنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۰ - 22 صفر 1443
شناسه خبر : 12010
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰ | 2629216 بازدید | ارسال توسط :

افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند/ امروز بودجه کشور تنگناهایی دارد

 به گزارش صفیر گیلان؛رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنده خواهش می کنم رسانه ها توجه داشته باشند که بی جهت اضطراب در کشور ایجاد نکنند و نمایندگان محترم نیز این مسائل کشور را در حد وسع مردم تصمیم می گیرند و هم کمیسیون های مختلف، کمیسیون تلفیق ابعاد مختلف موضوع را بررسی می کنند و […]

افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند/ امروز بودجه کشور تنگناهایی دارد
 به گزارش صفیر گیلان؛رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنده خواهش می کنم رسانه ها توجه داشته باشند که بی جهت اضطراب در کشور ایجاد نکنند و نمایندگان محترم نیز این مسائل کشور را در حد وسع مردم تصمیم می گیرند و هم کمیسیون های مختلف، کمیسیون تلفیق ابعاد مختلف موضوع را بررسی می کنند و بی جهت التهاب در کشور ایجاد نکنند. 
علی لاریجانی در صحن

به گزارش صفیر گیلان به نقل از  خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر دلخوش اباتری نماینده مردم صومعه سرا گفت: در این روزها در رسانه های مختلف از جمله رادیو، تلویزیون، روزنامه ها، فضایی مخصوصا راجب به بحث قیمت بنزین یا یارانه ها ایجاد شده که دل مشغولی و اضطرابی را مردم ایجاد کرده اما این واقعا درست نیست زیرا دولت تازه لایحه پیشنهاداتی را داده و قطعا نمایندگان مردم با بررسی این لایحه نمی گذارند به حقوق مردم تعدی بشود و اینگونه نیست که هر چه در لایحه بیاید مجلس آن را تصویب کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنده خواهش می کنم رسانه ها توجه داشته باشند که بی جهت اضطراب در کشور ایجاد نکنند و نمایندگان محترم نیز این مسائل کشور را در حد وسع مردم تصمیم می گیرند و هم کمیسیون های مختلف، کمیسیون تلفیق ابعاد مختلف موضوع را بررسی می کنند و بی جهت التهاب در کشور ایجاد نکنند.

دکتر لاریجانی افزود: در مورد مسئله مجلس نکاتی بعضا شنیدم که برخی در مجلس و بیرون مجلس گفته اند بنابراین لازم می دانم این نکته را شفاف کنم، اولا باید گفت بودجه مجلس تنها توسط هیات رئیسه تصمیم گیری نمی شود، بلکه بر اساس آئین نامه داخلی مجلس کمیسیون بودجه و هیات رئیسه مجلس مشترکا تصمیم می گیرند بنابراین موضوع پنهانی وجود ندارد و در آنجا می نشینند و بررسی می کنند و مناسب با شرایط تصمیم گیری می کنند.

رئیس مجلس ادامه داد: حالا بگذریم از اینکه کل بودجه مجلس میزان اندکی است، زیرا ما پرسنل زیادی نداریم و اینکه گفته شده که حقوق نمایندگان ۷۰ درصد اضافه شده صددرصد کذب است، زیرا چنین چیزی وجود ندارد بنابراین باید حرف را بر روی قاعده زده شود.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر حتی ما در هیات رئیسه بحث کردیم که امسال بودجه مجلس را کاهش دهیم و دوستان هیات رئیسه نظرات من را اطلاع دارند و در آنجا تفضیلا عرض کردم، بنابر این بودجه کل مجلس را امسال به خاطر مشکلات کشور کاهش دادیم البته در حدی که می توانستیم.

دکتر لاریجانی افزود: در بحث افزایش حقوق نمایندگان نیز این میزان مانند قبل است و حقوق نمایندگان به میزان رشدهمه کارکنان دولت صورت می گیرد و ما هیچ توقعی هم نداریم و حتی حرفی نداریم بودجه مجلس را باز هم کاهش بدهند اما نباید در این رابطه حرف خلافی زده شود، بنابراین افزایش ۷۰ درصد حقوق نمایندگان، صد در درصد خلاف است زیرا عدد و رقم وجود دارد چرا حرفی می زنید ذهن ها را خراب می کنید، از این رو در شرایط کنونی کسانی که در گذشته پوپولیسم را تقبیح می کردند، امروز خودشان گرفتار یک نوع پوپولیسم جدید نشوند.

دکتر لاریجانی افزود: قطعا همه موضوعات شفاف است، حال چرا در یک فضا حرف خلاف واقع زده می شود، حتی من شنیدم که گفته شده  که دیوان محاسبات بودجه مجلس را رسیدگی کرده و بعد رئیس این دیوان این موارد را خط می زند. قطعا این موضوع صحیح و درست نیست، بلکه دیوان محاسبات یک مرجع مستقلی بوده و من به خاطر ندارم در این چند دوره که در مجلس هستم یک بار  به دیوان محاسبات مطلبی گفته باشیم و دیوان محاسبات چنین کاری کرده باشد البته من گذشته را خبر ندارم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ضمن اینکه بودجه مجلس دو بخش بیشتر ندارد اولی مربوط به حقوق و مزایا کارکنان مجلس است و دومی هزینه های مربوط به خدمات مرکز تحقیقات و مرکز پژوهش‌های مجلس است، از این رو به جزء این دو مورد، موضوع بیشتری وجود ندارد و مجلس هزینه‌های بسیار اندکی دارد بنابراین من فکر می‌کنم اینگونه فضاسازی‌ها درست نبوده و به مصلحت کشور نیست.  ما ابتدای سال درباره چالش‌های مهم کشور بحث کردیم و مجلس و کمیسیون‌ها اکنون وقت خود را صرف این مسائل می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز بودجه کشور تنگناهایی دارد و تمام زمان ما اکنون صرف این می‌شود که با این تنگناها چگونه می‌توان وضع آبادانی کشور را توسعه داده و اشتغال ایجاد کرد.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: یک مرتبه یک حرف خلافی زده می‌شود و در این شبکه‌ها انتقال پیدا می‌کند که بودجه نمایندگان ۷۰ درصد اضافه شد و این موضوع قطعا خلاف است، حال برخی از آقایان گفتند که بودجه مجلس شفاف نیست، شفاف به چه معناست؟ بودجه مجلس مانند بقیه نوشته شده و هر کسی می‌تواند آن را ببیند و هر کدام از همکاران مسئله‌ای دارند آن را ملاحظه کنند، این موضوع مشکلی ندارد و چیزی را که ما در هیأت رئیسه با کمیسیون بودجه مشترکا تصویب کردیم ارقامی است که وجود دارد و این امر خلاف عادت نیست و متناسب با شرایط کشور و همه کارکنان کشور بوده است.

بر اساس این گزارش کاظم دلخوش اباتری در تذکر شفاهی گفت: دوستانی که بعضا بر علیه خانه ملت نطق می کنند و عواقب آن را نمی بینند، باعث می شوند که آب در آسیاب دشمنان این مردم، ملت و مجلس که در حقیقت خانه ملت است ریخته شود.

وی یادآور شد: آقای رئیس مجلس شما می دانید نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به جز آن چند نفری که اصلا با مردم ارتباط ندارند و براساس لیست بالا آمده اند، ۸۰ درصد کارهایشان با مردم است

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۲

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد