امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 19 January , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰ - 16 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 10291
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۵ | 2256 بازدید | ارسال توسط :

افزایش ۲۷ درصدی کشف پرونده های حوزه فتا در گیلان/انگیزه متهمان اینترنتی در گیلان انتقام جویی ، تسویه حساب ها ، رقابت های شغلی و منافع مالی است

صفیر گیلان ، فرمانده انتظامی استان از افزایش ۲۷ درصدی کشف پرونده های حوزه فضای تولید و تبادل اطلاعات درمقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد. به گزارش صفیر گیلان به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سردار “محمدرضا اسحاقی با بیان اینکه پرونده های ورودی حوزه فتا ، سال جاری در مقایسه با مدت مشابه […]

افزایش ۲۷ درصدی کشف پرونده های حوزه فتا در گیلان/انگیزه متهمان اینترنتی در گیلان انتقام جویی ، تسویه حساب ها ، رقابت های شغلی و منافع مالی است

صفیر گیلان ، فرمانده انتظامی استان از افزایش ۲۷ درصدی کشف پرونده های حوزه فضای تولید و تبادل اطلاعات درمقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش صفیر گیلان به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سردار “محمدرضا اسحاقی با بیان اینکه پرونده های ورودی حوزه فتا ، سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ، ۴۵ درصد افزایش داشته است، گفت: هتک حیثیت و نشر اکاذیب ۳۷%، مزاحمت اینترنتی ۲۶% ، برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب های بانکی ۱۶% و سایر جرایم نظیر تهدید و اخاذی و … ۲۱% ، مهمترین جرایم سایبری استان در سال جاری به شمار می‌روند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه با تلاش کارشناسان و کارآگاهان پلیس فتا کشف پرونده های حوزه فضای تولید و تبادل اطلاعات استان گیلان در ۶ ماهه سال ۹۶ ، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ، ۲۷% افزایش داشته ، خاطرنشان کرد : ۷۸درصد متهمانی که به دستگاه قضائی معرفی شده اند را مردان و ۲۲درصد زنان ، تشکیل می دهند.

وی با تاکید بر اینکه میانگین سنی متهمان اینترنتی گیلان تا ۱۷ سال، ۲% ، ۱۸تا ۲۵ سال ۲۵% ، ۲۶ تا ۳۵ سال ۳۷% ، ۳۶ تا ۴۵ سال ۱۸% ، ۴۶ سال به بالا ۱۸% است ، اظهار داشت : ۴۵ درصد بزهکاران اینترنتی که در ۶ ماهه سال جاری به دستگاه قضائی معرفی شده اند ، دارای تحصیلات عالی دانشگاهی بودند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه انگیزه متهمان اینترنتی در گیلان ۴۸درصد ضد اخلاقی ، ۱۹ درصد انتقام جویی ، تسویه حساب ها و رقابت های شغلی ، ۱۹ درصد کسب منافع مالی، ۱۴ درصد متفرقه (شامل سرگرمی، کنجکاوی و اثبات توانایی ها)بوده است، متذکرشد : ۶۸ درصد مجرمان شناسایی شده در حوزه فضای مجازی از ابتدای سال جاری تاکنون از اپلیکیشن های اجتماعی موبایلی برای ارتکاب جرم استفاده کرده اند.

این مقام ارشد انتظامی با یادآوری اینکه شهروندان باید در انتخاب پیام رسان های موبایلی شرکت های بیگانه و استفاده از خدمات آن ها ، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را جدی بگیرند، افزود: شهروندان در ارتباط ، انتشار و اشتراک مطالب، تقوای رسانه ای را رعایت کنند.

سردار اسحاقی با اشاره به لزوم استفاده از نرم ابزارهای پیام رسان ایرانی از سوی شهروندان و وسواس به خرج دادن در دوستی های فضای مجازی از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir گزارش کنند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد