استاندار گیلان با بیان اینکه همه معابر و راههای اصلی استان بازگشایی شده و ترافیک در آنها روان است، گفت: برای بازگشایی راه های فرعی از همه ظرفیت های استان اعم از سپاه پاسداران، نیروهای دریایی و بخش خصوصی در کنار دیگر دستگاه های خدمات رسان نیز استفاده شده است

صفیر گیلان به نقل از خبرگزاری برنا از گیلان ؛ اسدالله عباسی امروز دوشنبه در پی بارش برف با حضور میدانی در نقاط مختلف درگیر برف همچون پلیس راه رشت، قزوین_ سراوان، مسکن مهر و دیگر نقاط شهری رشت و گفتگو با مردم و عوامل دست اندرکار خدمات رسان و برگزاری جلسه ستاد بحران در مدیریت بحران استان و بازدید از مرکز کنترل ترافیک شهرداری رشت، در جریان آخرین وضعیت ارائه خدمات دستگاه‌های متولی و چگونگی امور قرار گرفت.

نماینده عالی دولت در گیلان در جریان این بازدید‌ها اظهار کرد: همه دستگاه‌ها و نیرو‌های خدمات رسان اعم از راهداری، پلیس راه، هلال احمر و دستگاه‌های امدادی از جمله برق و آب گاز در خدمت رسانی با همه ظرفیت آماده باش و در حال فعالیت هستند.
وی با بیان اینکه راه‌ها باز شده و برخی هم در حال بازگشایی است، تاکید کرد: خودرو‌های بدون تجهیزات ایمنی از تردد در مسیر‌ها خودداری کنند، زیرا در حال حاضر مشکل اصلی ما مسدود شدن راه‌ها به دلیل گیر کردن خودرو‌های بدون تجهیزات (از جمله زنجیر چرخ) در برف است.
نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: از پلیس راه خواسته شده تا از تردد خودرو‌های بدون زنجیر چرخ جلوگیری کنند.
وی در ارتباط با رفع مشکلات در مرکز استان و شهر رشت گفت: با توجه به تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات در رشت شهروندان از تردد‌های غیرضروری در شهر خودداری کنند تا عملیات برف‌روبی در کوچه‌ها و خیابان‌ها انجام شود.
استاندار گیلان با اشاره به کاهش تدریجی بارش برف تا فردا اظهار کرد: با قطع بارش، جاده‌ها به دلیل برودت هوا لغزنده و یخبندان خواهد شد از اینرو ضروری است تا تمهیدات لازم اتخاذ شود و دستگاه‌ها اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.
استاندار گیلان در جلسه ستاد مدیریت بحران نیز دستورات لازم را به دستگاه‌های مختلف برای رفع مشکلات ناشی از برف صادر کرد