صفیر گیلان؛استاندار گیلان با بیان اینکه باید از کشاورزانی که محصول با کیفیت برداشت می‌کنند حمایت کرد، گفت: با برنامه ریزی دولت، سازمان چای و همراهی کارخانجات، محصولات با کیفیت چایکاران گیلانی با قیمت بیشتری خریداری می شود.

اختصاصی/صفیرگیلان؛ اسدالله عباسی روز (جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳) و‌ در ادامه سفر خود به شهرستان فومن با همراهی مرجانی فرماندار فومن،مدیران صنعت چای کشور و استان،مدیران کل استانی و شهرستانی از باغ چای مقیمی و کارخانه چای یاسینی در این شهرستان بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه ساماندهی این محصول استراتژیک قرار گرفت.

استاندار گیلان در این بازدید ضمن دیدار با برادران یاسینی از چایکاران و صاحبان کارخانجات چای یاسینی، دستوراتی را در راستای حل مشکل این چایکاران و چایکاران منطقه در فصل برداشت چای بهاره صادر کرد.

عباسی در  این بازدید یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت مردمی و انقلابی را حمایت از چایکاران و برنجکاران استان‌های شمالی بر شمرد و اظهار کرد: در سال جهش تولید با مشارکت مردم، سرمایه‌گذاری در صنعت چای یکی از راه‌های رشد اقتصاد است لذا این حلقه زنجیر میان تولید کننده چای، کارخانجات و سرمایه‌گذار باید تقویت شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به توزیع به موقع کود شیمیایی در بین چایکاران افزود: یکی از دغدغه های چایکاران در ماه های اخیرتوزیع به موقع کود شیمیایی بوده است که دستور داد شد، این مسئله بررسی و بازنگری شود.

استاندار گیلان بیان اینکه واردات چای در کشور باید فقط بر اساس نیاز مصرفی داخل باشد، تصریح کرد: سیاست دولت مردمی و انقلابی آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی حمایت از چایکاران در فصل برداشت و سرمایه‌گذاران حوزه فرآوری چای بوده و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌ شود.

عباسی با بیان اینکه مسئولیت حفظ و نگهداری از اراضی چای به عهده سازمان چای است متذکر شد: ضرورت دارد سطح زیر کشت حفظ شود و از کاهش مساحت اراضی چای استان جلوگیری شود.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم حمایت از چایکاران و فراهم کردن شرایط توسعه فعالیت آنها، افزود: این بازدید به منظور بررسی وضعیت فعالیت یکی از کارخانه های چای در شهرستان فومن انجام شده است.

استاندار گیلان بیان کرد: در سال جهش تولید با مشارکت مردم ضرورت دارد با تمرکز بر حوزه کشاورزی به ویژه چای، میزان برداشت را افزایش دهیم.

عباسی با بیان اینکه باید از کشاورزانی که محصول با کیفیت برداشت می‌کنند حمایت کرد، گفت: مقرر شود محصولات با کیفیت چایکاران گیلانی با قیمت بیشتری خریداری شود.

همچنین استاندار گیلان از نحوه فعالیت دستگاه‌های برداشت مکانیزه چای برای اولین بار در این منطقه  که توسط برادران یاسینی وارد شده بازدید کرد که به طور روزانه به اندازه ۱۱ نیروی انسانی چای برداشت می‌کند.

استاندار گیلان در پایان ازباغداران شهرستان فومن به جهت فعالیتشان در صنعت چای و تولید تقدیر و تشکرنمود و افزود: انشالله در سفر های بعدی در خدمت چایکاران بیشتری باشیم

  • نویسنده : تنظیم؛زلیخا صفری