امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 25 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 27465
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶ | 1969 بازدید | ارسال توسط :

باید از ظرفیت خیران به منظور اداره مدارس استفاده کرد/ مدارس بلااستفاده گیلان برای ایجاد کسب‌و‌کار و اشتغالزایی واگذار شوند

به گزارش پایگاه اطلاع صفیر گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان گیلان که در شهرستان لاهیجان برگزار شد، اظهار داشت: انجام امر خیر در حوزه ساخت مدرسه و فضاهای آموزشی کار بسیار ارزشمندی است زیرا ثمره‌اش را در آینده دانش آموزان که آینده سازان کشور هستند خواهیم دید. […]

باید از ظرفیت خیران به منظور اداره مدارس استفاده کرد/ مدارس بلااستفاده گیلان برای ایجاد کسب‌و‌کار و اشتغالزایی واگذار شوند

به گزارش پایگاه اطلاع صفیر گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان گیلان که در شهرستان لاهیجان برگزار شد، اظهار داشت: انجام امر خیر در حوزه ساخت مدرسه و فضاهای آموزشی کار بسیار ارزشمندی است زیرا ثمره‌اش را در آینده دانش آموزان که آینده سازان کشور هستند خواهیم دید.

استاندار گیلان با بیان اینکه مسوولین در مسائل تخصصی درون حوزه آموزشی نباید دخالت کنند، افزود: هر مسئولی به اندازه تخصص و مرتبط با حیطه کاری خود باید در حل مشکلات مسائل مدارس و آموزش مشارکت نمایند.

سالاری با اشاره به نقش خیرین در اداره مدارس افزود: خیِر بودن فقط به پول دادن نیست، بعضی از خیرین در اداره مدارس می‌توانند نقش خوبی ایفا کنند و‌ باید از این ظرفیت به درستی استفاده کنیم.

دکتر سالاری با اشاره به اینکه بعضی از اماکن و مدارس در سطح کشور در گذر زمان و تغییرات جمعیتی بلااستفاده مانده است، گفت: دغدغه استفاده بهینه از امکانات و فضاهای آموزشی یکی از مواردی است که در ساخت مدارس با در نظر گرفتن ویژگی ها و تراکم جمعیتی مناطق باید مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به بیش از ۸۰۰ مدرسه بلااستفاده در شهرها و روستاهای گیلان، خاطر نشان کرد: این مدارس اموال مردم است و می توان از فضاهای آموزشی و مدارس بلااستفاده و متروک از طریق واگذاری امانی برای دوره های پنج یا ده ساله به بخش خصوصی، جهت ایجاد کسب و کار و اشتغالزایی استفاده کرد.

در پایان این همایش، از خیرین مدرسه‌ساز گیلانی و فعالین این حوزه تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد