امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 14 August , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 محرم 1444
شناسه خبر : 37359
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : 02 مرداد 1399 - 14:11 | 13328 بازدید | ارسال توسط :

برنامه های هفته «ازدواج» کمیته امداد گیلان تشریح شد

به گزارش صفیر گیلان؛ عباس اهرابی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران ضمن تبریک فرارسیدن سالروز پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س)، گفت: با بهره گیری از ظرفیت‌های موجود و از طریق تعامل با مراکز و مؤسسات فعال در زمینه ازدواج، خیرین و حامیان فعال، برنامه‌های ویژه ای در دستور کار کمیته امداد استان قرار گرفته است. […]

برنامه های هفته «ازدواج» کمیته امداد گیلان تشریح شد

به گزارش صفیر گیلان؛ عباس اهرابی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران ضمن تبریک فرارسیدن سالروز پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س)، گفت: با بهره گیری از ظرفیت‌های موجود و از طریق تعامل با مراکز و مؤسسات فعال در زمینه ازدواج، خیرین و حامیان فعال، برنامه‌های ویژه ای در دستور کار کمیته امداد استان قرار گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به تشکیل ستاد ازدواج در قالب طرح کوثر، تصریح کرد: این ستاد با هدف برنامه ریزی، به منظور بهره مندی حداکثری از ظرفیت‌های درون و برون سازمانی و همچنین ارتقای سطح کمی و کیفی عملکرد برنامه کمک به ازدواج نیازمندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مرکز و شهرستان‌های استان تشکیل خواهد شد.

وی، پرداخت کمک هزینه ازدواج به ١١٠ زوج را از اقدامات کمیته امداد امام (ره) در این ایام برشمرد و ادامه داد: تعامل و همکاری با سازمان‌های دولتی و مردمی همچون سپاه و بسیج، آستان قدس رضوی، ادارات، اصناف مختلف و خیریه‌ها، جهت فراهم نمودن مقدمات ازدواج نیازمندان از طریق هم افزایی ظرفیت‌ها و منابع صورت پذیرفته است.

اهرابی با اشاره به اهمیت ارزش گذاری بر امر پسندیده مهریه پایین، تصریح کرد: اعطای هدیه به زوج‌های جوان با مهریه پایین در راستای ترویج فرهنگ ازدواج آسان از دیگر اقدامات کمیته امداد امام (ره) در این ایام خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه شاهد کمترین میزان طلاق به نسبت کشور در بین مددجویان تحت پوشش کمیته امداد هستیم، افزود: ارائه خدمات مشاوره‌ای به زوجین به صورت فردی و یا مجازی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کلیه سطوح سه گانه پیشگیری، راهنمایی و مشاوره با هدف کمک به شکل گیری خانواده‌های سالم و توانمند جهت مواجه شدن کارآمد با مسائل، مشکلات و بحران‌های زندگی از جمله اقداماتی است که در طول سال به ویژه در این ایام انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های مهم و جدی موانع ازدواج در بین جوانان موضوع اشتغال است که کمیته امداد امام (ره) در راستای حل این موضوع به همسران دختران مددجوی تحت پوشش خود نیز تسهیلات قرض الحسنه اشتغال اعطا می‌کند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد