مدیرکل اوقاف گیلان اعلام کرد: جشن های دهه کرامت در ۳۸۲ بقعه متبرکه گیلان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان/حجت الاسلام تدینی با اشاره به آغاز جشن های دهه کرامت از جمعه گذشته در ۳۸۲ بقعه متبرکه گیلان گفت: برگزاری جشن هایی با حضور دختران در بقاع متبرکه و برگزاری جشن تکلیف از برنامه های برجسته بقاع متبرکه به مناسبت ولادت حضرت معصومه(سلام الله علیه) و روز دختر بوده است.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان اظهار داشت: ۱۳ مراسم محوری در شهرستان های گیلان به مناسبت دهه کرامت و با عنوان نکوداشت امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می شود.
وی با اشاره به برگزاری مراسم شاخص استانی ۲۵ اردیبهشت با حضور حجت الاسلام موسوی متقی، مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف در آستان خواهر امام رشت، گفت: در این مراسم از ۱۰۴ نفر از خدام سادات، اعضای هیئت امنا، خیرین، ائمه جماعات امامزادگان و بقاع متبرکه و خانواده شهدا تجلیل می شود.
تدینی از برپایی ایستگاه‌های صلواتی در ۸۷ بقعه متبرکه خبر داد و گفت: علاوه‌بر نورافشانی در شب میلاد امام رضا(علیه السلام) در بقاع شاخص گیلان، مراسم جشن و مولودی خوانی در طول دهه کرامت در بقاع متبرکه برگزار می شود.
وی افزود: به مناسبت دهه کرامت ۴۰ محفل انس با قرآن کریم در بقاع متبرکه تدارک دیده شده است.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان خاطرنشان کرد: برگزاری آیین غبارروبی بقاع متبرکه شاخص، قرائت زیارت امین الله در طول دهه کرامت و حضور خدام آستان قدس رضوی در بقاع استان و اجرای مراسم از دیگر برنامه های بقاع متبرکه گیلان در دهه پیش رو است.
تدینی اظهار داشت: برای بهره مندی همه اقشار جامعه به ویژه افرادی که به دلیل مشکلات جسمی قادر به حضور در جشن ها نیستند خدام بقاع متبرکه در مدارس، بیمارستان‌ها، آسایشگاه‌ها حضور یافته و با اهداء گل، گرداندن پرچم بقعه و توزیع تبرکات بقاع متبرکه این دهه را گرامی خواهند داشت.