نشست کارگروه مدیریت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان به ریاست  رئیس کل دادگستری گیلان با موضوع رفع مشکلات کارگران شاغل در سد شفارود برگزار شد.

به گزارش صفیر گیلان، نشست کارگروه مدیریت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان با موضوع رفع مشکلات کارگران شاغل در سد شفارود برگزار شد.

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با اشاره به اینکه این نشست در راستای پیگیری رفع مشکلات مردم رضوانشهر در جهت تامین آب شرب، آب زراعی، صنعتی ، مطالبات و معوقات کارگران سد شفارود برگزار شد افزود: کارگران این سد بیش از ۸ ماه حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده اند.

وی در ادامه اظهار داشت: در این جلسه مصوب شد تا شرکت آب نیرو به عنوان مجری طرح بر اساس قانون تقاضای فسخ را تنظیم و پس از تنفیذ و طی سیر قانونی و با حکم دادگاه، پیمانکار فعلی خلع شده و این پروژه به پیمانکار جدیدی واگذار شود.

آقایی با تاکید بر اینکه معوقات کارگری باید پرداخت شود تصریح کرد: پرداخت مطالبات برخی سازمان ها مانند تامین اجتماعی و اداره مالیاتی نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امید است که با پیگیری های دستگاه قضایی در راستای رفع دغدغه مردم رضوانشهر و حل مشکلات جامعه کارگری، به زودی کارگاه سد شفارود شروع به کار کرده و به زودی شاهد اتمام این پروژه باشیم.