به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛ دکتر نجفی استاندار گیلان در مراسم افتتاح مسکن مهر معلولین که عصر امروز در تالش برگزار شد  با اشاره به بهره برداری از فازهای ۱۷ و ۱۸، ۱۹ و ۲۰و ۲۱ و طرح توسعه لایه نفتی میدان گازی پارس جنوبی اظهار کرد: بیگانگانی که با […]

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛ دکتر نجفی استاندار گیلان در مراسم افتتاح مسکن مهر معلولین که عصر امروز در تالش برگزار شد  با اشاره به بهره برداری از فازهای ۱۷ و ۱۸، ۱۹ و ۲۰و ۲۱ و طرح توسعه لایه نفتی میدان گازی پارس جنوبی اظهار کرد: بیگانگانی که با زبان زور و تهدید می خواستند اراده خودشان را به ملت ایران ‌تحمیل کنند و فروش نفت ایران را به ۲۰۰ هزار بشکه در روز دربرابر دارو و غذا برسانند، امروز به برکت برجام و توفیقات آن، شاهد شکست ترفند خود هستند و امروز همه آن ترفند ها با تدبیر ملت و دولت مردمی و حمایت رهبری شکست خورد.

وی افزود : امروز موفقیت های بزرگ برای دولت تدبیر امید وملت ایران حاصل شده است  ودولت دکتر روحانی توانست  تولید و صادرات نفت را به بیش از ۲برابر برساند و برای اولین بار در تاریخ است که برداشت ایران از پارس جنوبی بیشتر از کشور قطر است.

استاندار گیلان در این خصوص اضافه کرد: حق مردم را باید گرفت که خوشبختانه دولت تدبیر و امید در این خصوص بخوبی عمل کرده است.

دکتر نجفی تصریح کرد: امروز بعد از ۴۴ سال ادعا می کنیم که صادرات غیر نفتی ما از واردات پیشی گرفته است.

وی ادامه داد: در بخشهای دیگر همچون طرح تحول سلامت نیز واقعا تحول بزرگی درکشور رخ داده است و غالب هزینه های کمیته امداد نیز به دوش دولت است که البته دولت خود را در این خصوص موظف می داند.

دکتر نجفی به دورانی که مردم بایستی با مبالغ هنگفت هزینه درمان را  در بیمارستانها  تامین می کردند اشاره کرد و افزود:  خوشبختانه امروز مردم با کمترین هزینه مشکلات بهداشت و درمان خود را رفع می کنند و گاها در مواقعی نیز بعضی از درمان ها بصورت رایگان صورت می گردد که این از توفیقات بزرگ دولت تدبیر و امید است.

استاندار گیلان با بیان اینکه در حوزه گازرسانی در تالش ۴ درصد از متوسط کشوری بالاتر هستیم، اضافه کرد: در حوزه عملکرد سازمان بهزیستی در شهرستان نیز شاهد اتفاقات خوبی بودیم واینها تلاش ونگاه دولت‌تدبیر وامید را نشان می دهد.

دکتر نجفی با بیان اینکه مردمان خوب و با فرهنگ تالش شایسته خدمات بیش از این هستند، افزود: در صدد هستیم مشکلات تالش را حل کنیم.

وی به مشکل کمربندی و پل بزرگ تالش که شهرستان را با ترافیک شدید مواجه می کنند اشاره کرد و گفت:همه این مسائل بایستی حل شود و تلاش می کنیم با بهبود اوضاع اعتباری این دو مسئله را حل کنیم.

وی به سخنان امام راحل (ره)  و رهبرمعظم انقلاب  نیز اشاره کرد و گفت: در توصیه هر دو بزرگوار، بیان خدمات دولت به مردم، بطور شفاف و صریح دیده می شود؛ اینکه در تریبون ها تخریب کنیم و بخواهیم مردم را ناامید کنیم  صحیح نیست؛ به مردم دروغ نگوییم و با مردم عزیزمان صادق باشیم.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه سیاست دولت، حمایت از سرمایه گذاران برای ایجاد اشتغال و رونق تولید است، توجه به احیای ظرفیت های اقتصادی را در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست.

گفتنی است ۴۸ واحد از مجتمع ۱۹۲ واحدی مسکن مهر معلولان تالش امروز (یکشنبه) با حضور استاندار گیلان و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید و کلنگ احداث مرحله نخست شهرک شیلات این شهرستان نیز با سرمایه گذاری بخش خصوصی در ساحل خطبه سرای تالش به زمین زده شد.