امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 14 August , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 محرم 1444
شناسه خبر : 14965
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : 25 اسفند 1396 - 19:05 | 3723 بازدید | ارسال توسط :

بیش از ١٠٠ کیلومتر از راه‌های روستایی زیر سازی شده شهرستان رشت بخاطرعدم عملیات آسفالت در معرض تخریب و نابودی است

صفیر گیلان؛ جلسه بررسی مشکلات راههای روستایی شهرستان رشت با حضور سید محمد احمدی فرماندار ، دکتر خادمی معاونت ساخت و توسعه وزارت راه و شهرسازی،‌ نمایندگان مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، معاون امور عمرانی استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان در دفتر فرماندار شهرستان رشت برگزار شد فرماندار شهرستان رشت با […]

بیش از ١٠٠ کیلومتر از راه‌های روستایی  زیر سازی شده شهرستان رشت بخاطرعدم عملیات آسفالت در معرض تخریب و نابودی  است

صفیر گیلان؛ جلسه بررسی مشکلات راههای روستایی شهرستان رشت با حضور سید محمد احمدی فرماندار ، دکتر خادمی معاونت ساخت و توسعه وزارت راه و شهرسازی،‌ نمایندگان مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، معاون امور عمرانی استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان در دفتر فرماندار شهرستان رشت برگزار شد

فرماندار شهرستان رشت با تاکید به خدمات مطلوب دولت تدبیر و امید در بخش راه‌هایی روستایی افزود: علیرغم همه تلاشها و اقدامات صورت گرفته وضعیت راههای روستایی شهرستان رشت رضایت بخش نیست.

 photo5864184313023671348

وی خاطر نشان کرد:‌ به علت اینکه شهرستان رشت مرکز استان گیلان است بنابراین آن طور که باید و شاید بسیاری از محرومیت‌ها و کمبودهای شهرستان رشت در بخش‌های مختلف خصوصا میزان برخورداری از راه روستایی مناسب دیده نمی‌شود.

احمدی بیان داشت:‌ در حال حاضر روستاهایی در نزدیکی مرکز شهر رشت قرار دارند که مردم آن حتی از امکانات اولیه زندگی نظیر نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی نیز محرومند و این به هیچ عنوان زیبنده این شهرستان به عنوان مرکز استان گیلان نیست.

احمدی عنوان کرد:‌ هم اکنون نزدیک به ٧٠٠ هزار نفر در شب و بالغ بر یک میلیون و یکصد هزار نفر در روز در شهر رشت حضور دارند این به این معناست که نزدیک به ۵٠ درصد جمعیت استان گیلان به طور شبانه‌روزی در شهر رشت تردد می‌کنند.

وی افزود :‌ در حال حاضر عملیات زیرسازی بسیاری از راه‌های روستایی شهرستان رشت آماده شده و منتظر آغاز اجرای عملیات آسفالت هستند

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت ابراز دا‌شت:‌ بیش از ١٠٠ کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان رشت با مشارکت دهیاران زیرسازی شده‌اند اما به علت عدم تامین اعتبارات و اجرای به موقع عملیات آسفالت در معرض تخریب و نابودی قرار گرفته است.

احمدی با تاکید بر وجود کیلومترها راه روستایی آسفالت نشده اصلی در شهرستان رشت عنوان کرد:‌ هم اکنون شاخص‌های کشوری مبنی بر میزان آسفالت راه‌های روستایی ۶١درصد بوده و این میزان برخورداری از راه مناسب روستایی در استان گیلان ۵۴درصد است.

فرماندار شهرستان رشت خاطرنشان کرد:‌ وجود ١٠٠ کیلومتر راه روستایی اصلی واقع در ‌‌شهرستان که هم اکنون عملیات زیرسازی آن توسط دهیاران انجام گرفته مدتی است در انتظار ادامه عملیات ساخت قرار دارد که انتظار میرود مسئولان ذیربط هرچه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف آنها اقدام کنند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد