هفتاد و پنجمین جلسه شورای شهر رشت تشکیل شد

تغییر نام میدان گیل رشت یک شبه بدون مصوبه شورا بخاطر به دست آوردن دل دیگران/شورا اقدام شهرداری رشت در واگذاری تنها ساختمان فرهنگی فعال شهر را نادیده می گیرد

  پرینت
تغییر نام میدان گیل رشت یک شبه بدون مصوبه شورا بخاطر به دست آوردن دل دیگران/شورا اقدام شهرداری رشت در واگذاری تنها ساختمان فرهنگی فعال شهر را نادیده می گیرد
شناسه خبر : 67556 | تاریخ انتشار : 06 اسفند 1401 - 14:20 | 46 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :

رضویان  با بیان اینکه ما مخالف نیستیم تا شهر رشت به عنوان شهر خلاق صنایع دستی نام بگیرد ولی تغییر نام میادین شهر یک شب کار درستی نیست و میدان گیل چطور بدون مصوبه شورا شد میدان صنایع دستی گیل که البته تلفظ آن هم سخت است.

اختصاصی/صفیرگیلان؛هفتاد و پنجمین جلسه شورای شهر رشت صبح  امروز با حضور اعضای شورای برگزار شد و از تعدادی از همکاران پاسدار و جانباز حاضر در شورا  تشکیل به مناسبت این ایام تجلیل شد

نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت که ظهر امروز در غیاب رئیس شورا، مدیریت هفتاد و پنجمین جلسه علنی شورا را در ساختمان جلسات شورای رشت بر عهده داشت با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: ان شاالله به زودی شاهد ظهور امام زمان (عج) و گسترش عدل و برادری در سراسر جهان باشیم.

هادی رمضانی به میلاد با سعادت امام حسین (ع) مصادف با روز پاسدار و میلاد حضرت عباس (ع) که بنام روز جانباز نامگذاری شده است اشاره کرد و گفت: به این مناسبت تجلیلی از چند پرسنل خدوم و چند همکار شورایی در صحن شورا انجام می شود.

وی با تاکید به اینکه شهرداری به جایگاه شورا توجه کند بیان کرد: ساختمان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت بدون هماهنگی با شورا قرار است در اختیار مجموعه دیگری قرار بگیرد و این اقدام شهرداری پذیرفتنی نیست.

تغییر نام میدان گیل رشت یک شبه بدون مصوبه شورا بخاطر به دست آوردن دل دیگران ؟

 عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برای کسب عنوان رشت شهر صنایع دستی تلاش می کنیم اظهار کرد: اما اینکه در این راستا بخواهیم نام میادین شهر را که سالها شهروندان آن بخش از شهر را به نامی مشخص می شناختند، بدون هماهنگی و اطلاع شورا به نام دیگری تغییر دهیم پذیرفتنی نیست.

رضویان  با بیان اینکه ما مخالف نیستیم تا شهر رشت به عنوان شهر خلاق صنایع دستی نام بگیرد ولی تغییر نام میادین شهر یک شب کار درستی نیست و میدان گیل چطور بدون مصوبه شورا شد میدان صنایع دستی گیل که البته تلفظ آن هم سخت است.

وی تصریح کرد؛مگر شورای شهر ضعیف و ناکارآمد شده که کار انجام شده یک شبه را برای مجوز گرفتن اوردین اینجا داخل صحن شورا در حالی که  روال قانونی رعایت نشده است.

چرا قرار بود سازمان فرهنگی تخلیه شود ساختمانش میراث شهر است گالری کتابخانه ،پلاتو و یک ساختمان تاریخی بود و قرار بود به دلیل اینکه تاب نمی آورد و لی امروز به تاب آوری آن زیاد شده که نمایشگاه صنایع دستی در آن

وی پرداخت به برخی موضوعات راکه با نگاه غیر سطحی انجام می شود برای شورا مشکل ساز خواند و گفت:شهر رشت عظمت دارد و شهر اولین است

سید حسین رضویان با بیان اینکه بنده با پرداخت سطحی به موضوعات مشکل دارم افزود: زمانی که در خیلی از شهرها فقط چند خانه کاهگلی وجود داشت، رشت صاحب نام و عظمت بود و باید درباره اقداماتی که قرار است در این شهر انجام شود با دقت بیشتری اقدام کرد.

وی به تخلیه ساختمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: برای شهرداری رشت متاسفم که سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت که بزرگترین مجموعه برای گردهم آیی چهره های فرهنگی ورزشی و … شهر است به عنوان مستاجر به سازمان دیگری مراجعه می کند.

شورا اقدام شهرداری رشت در واگذاری تنها ساختمان فرهنگی فعال شهر را نادیده می گیرد.

یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اخطار به شهرداری رشت اظهار کرد: گویا شهرداری رشت بدون مصوبه شورا بابت ساختمان سازمان فرهنگی شهرداری قرار دادی را با دستگاهی دیگر منعقد کرده است که همین جا بابت این اقدام به شهرداری اخطار می دهم و امیدوارم پس از این شاهد تکرار چنین اقداماتی نباشیم.

سید شمس شفیعی با بیان اینکه وظیفه ذاتی و هویتی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تلاش برای ثبت برند هایی است افزود: نمایندگان یونسکو به منظور ارزیابی وضعیت رشت در حوزه صنایع دستی با هدف ثبت رشت به عنوان شهر خلاق صنایع دستی یونسکو به زودی وارد گیلان می شوند و در این راستا اداره کل میراث فرهنگی در تلاش است تا با ایجاد بسترهایی این مهم برای شهر محقق شود و از این رو شورا نیز اقدام شهرداری را که بدون مصوبه شورا نسبت به انعقاد قرار داد پیرامون در اختیار قرار دادن ساختمان سازمان فرهنگی ورزشی به دستگاهی دیگر را این بار نیز نادیده می گیرد تا این برند جهانی برای رشت محقق شود، اما چنین اقداماتی نباید پس از این تکرار شود.

وی با تاکید به اینکه ساختمان متعلق به سازمان فرهنگی ورزشی باید به صورت اجاره یکساله در اختیار میراث قرار بگیرد گفت: تمدید قرار داد نیز پس از این باید با موافقت و مصوبه شورا انجام شود و همچنین پیرامون تغییر نام میدان گیل به نام میدان صنایع دستی گیل نیز مخالف هستم.

شفیعی گفت:ما از برند جهانی  استقبال می کنیم ولی تنها ساختمان فرهنگی فعال در شهر رشت همین سازمان فرهنگی اجتماعی است و نباید بدون برنامه و هماهنگی به دست دیگران بیافتد.

شورا نهایت همکاری رابه منظور ثبت رشت به عنوان شهر خلاق صنایع دستی می کند

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه چند وقت پیش با کمیسیون فرهنگی تماسی گرفته و برای جلسه ای دعوت شدم اظهار کرد: در آن جلسه اعلام شد که چند وقت آینده قرار است ارزیابان یونسکو برای بررسی ثبت رشت به عنوان شهر صنایع دستی یونسکو وارد گیلان شوند و لازمه این کار را نامگذاری یک میدان و همچنین فراهم کردن یک ساختمان با قدمت به منظور انجام اقداماتی در این راستا است و از همین رو ساختمان متعلق به سازمان میراث فرهنگی برای دریافت این برند در اختیار میراث قرار گرفت.

علیرضا تاج شهرستانی با بیان اینکه بنده نیز موافق نیستم که این ساختمان کاملا واگذار شود افزود: برای طی پروسه و ثبت رشت نیازمند انجام اقداماتی هستیم و در این راستا شورا و شهرداری رشت نیز سعی کرده اند نهایت همکاری را برای کسب این برند انجام دهند.

در این جلسه هادی رمضانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت از برگزاری جلسه انتخاب شهردار رشت در روز چهارشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: در تلاشیم تا بتوانیم اصلح ترین انتخاب را داشته باشیم.

  • نویسنده : زلیخا صفری
برچسب ها
نوشته های مشابه
تکذیب استعفای معاون استاندار گیلان | مدیران گیلان خود را خادم مردم می‌دانند
تولید توت‌ فرنگی؛ کسب‌وکاری سودآور با سرمایه کم در گیلان/علاقمندان به سایت سیتا مراجعه کنند
انجام کلنگ زنی بازسازی مسجد صاحب الزمان (عج) و بقعه متبرکه دستخط امیرالمومنین در دهستان گشت بمناسبت میلاد امام رضا(ع)
مهمترین چالش بیمارستان امام رضا(ع) شفت نبود توازن بین نیروی انسانی و ضریب اشغال تختهاست
احداث گذر خوراک همزمان با دومین سالانه رشت شهر خلاق خوراک یونسکو/ اقدامات خوبی طی دو سال اخیر در حوزه شهر خلاق انجام شده است
ارتش، خادم بی ادعای مردم است
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.