امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 17 August , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 محرم 1444
شناسه خبر : 37424
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : 05 مرداد 1399 - 13:30 | 6737 بازدید | ارسال توسط :

جولان آسیب اجتماعی در شفت از جنس مجازی است

اختصاصی/صفیر گیلان؛فرمانده انتظامی شفت پیش از ظهر امروز یکشنبه(۶مرداد) در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت زنان و خانواده در فرمانداری شفت با بیان اینکه نا امنی و فقر فرهنگی و فقر اجتماعی سبب بروز آسیب اجتماعی می‌شود، افزود: امروز شاهد بروز و ظهور جرایم با شکل های فراوان و نوگرایی جدید در جامعه هستیم. […]

جولان آسیب اجتماعی در شفت از جنس مجازی است

اختصاصی/صفیر گیلان؛فرمانده انتظامی شفت پیش از ظهر امروز یکشنبه(۶مرداد) در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت زنان و خانواده در فرمانداری شفت با بیان اینکه نا امنی و فقر فرهنگی و فقر اجتماعی سبب بروز آسیب اجتماعی می‌شود، افزود: امروز شاهد بروز و ظهور جرایم با شکل های فراوان و نوگرایی جدید در جامعه هستیم.

عبدالعلی شعبانی با اشاره به شکل گیری اورژانس اجتماعی در کشور، افزود: امروز  اتفاقات حوزه آسیب های اجتماعی از جمله سرقت و مواد مخدر باعث تشکیل پرونده های فراوان در کنار پرونده های دیگر است که سپری شدن پرونده  علاوه بر محکومیت افراد آسیب خانواده ها را نیز دربر دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان شفت از گرایش جوانان به اعتیاد در سن پایین و بسیاری از بزه‌ها و جرایم دیگر در سطح جامعه اشاره و افزود:بسیاری از جرائم ریشه در بسترهای ناامن اجتماعی در جامعه به ویژه در خانواده‌ها حاصل فضای مجازی است.

وی نبود امنیت در خانواده  را برای فرزندان سبب بروز آسیب و ناهنجاری در سطح جامعه خواند و گفت: امروز  مصرف مواد در انواع مختلف در شهرستان شفت جولان می دهد.

وی با تأکید بر ضرورت ایجاد تعامل و ارتباط تنگاتنگ در میان نیروی انتظامی و آموزش و پرورش، گفت: امروز یکی از آسیب‌ها از بستر فضای مجازی گسترش یافته و آن عدم استفاده صحیح از فضا است که بلای جان جوانان و خانواده  ایرانی  و شفتی شده است.

فرمانده انتظامی شفت با اشاره به اینکه ما نیازمند اقدامات آگاه سازی برای کاهش آسیب هستیم تاکید کرد:امروز اطلاعات مان نسبت به فضای مجازی کم و بستر مشکل از داخل خانه با این فضا آغاز و امروز جوان ۱۶ و ۱۷ ساله ما بیشترین آسیب را دیده است.

وی در ادامه تأکید کرد: با حمایت و کمک همه دستگاه‌ها می‌توانیم اقدامات مؤثری در کنترل آسیب‌های اجتماعی داشته و جوانان را به سمت برنامه‌های فرهنگی و دینی ترغیب کنیم.

شعبانی نبود آموزش حضوری را در سطح جامعه یکی دیگر از مشکلات بعد از بروز و ظهور کرونا خواند و گفت:عدم انجام کارها به شکل کاربردی  و عدم نظارت و امید بخشی والدین  از مهمترین ضعف هایی است که باعث شده تا جوان به آینده مثبت نگری نداشته باشد.

خبرنگار/زلیخا صفری

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد