محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از امور توزیع برق شهرستان صومعه‌سرا بازدید و سپس با حضور در فرمانداری این شهرستان با مهدی صفاتی سرپرست فرمانداری صومعه‌سرا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان؛مهدیزاده در نشست با فرماندار صومعه‌سرا ضمن ارائه بخشی از عملکرد امور توزیع برق شهرستان مطروحه، اظهار داشت: تمامی تلاش و همت کارکنان پرتلاش توزیع برق گیلان در تامین برق پایدار و جلب رضایت مردم شریف استان است، زیرا وظیفه و رسالت اصلی این شرکت به یکی از حیاتی ترین نیازهای امروز بشر یعنی انرژی برق گره خورده است.

وی افزود: توزیع برق گیلان با چالش هایی مواجه است که شاید مهمترین آنها حجم بالای شبکه های فرسوده به ویژه در حوزه فشار ضعیف می باشد و از این رو تلاش داریم با تامین اعتبارات لازم گام بلندی برای برکناری این شبکه ها و جایگزینی آنها با کابل خودنگهدار برداریم.

مدیرعامل توزیع برق گیلان تاکید کرد: هم اکنون نیز بصورت روزانه کارکنان پرتلاش توزیع برق گیلان در حال اجرای پروژه مهم احداث کابل خودنگهدار و انجام تعمیرات پیشگیرانه روی شبکه های توزیع هستند و این امر با همراهی و پیگیری مسیولین استان سرعت بیشتری خواهد گرفت.

مهدیزاده متذکر شد: متاسفانه پدیده زشت و مذموم سرقت شبکه ها و تاسیسات توزیع برق به یکی دیگر از چالش های این شرکت تبدیل شده است که در کنار خسارت مالی به صنعت برق، خاموشی های طولانی مدت و نارضایتی مشترکین را به دنبال دارد.

وی گفت: درخواست مهم این شرکت برخورد جدی با سارقین شبکه های توزیع برق از سوی مسئولان استان و شهرستان هااست و آمادگی هرگونه همکاری در این زمینه را نیز داریم.

همچنین صفاتی سرپرست فرمانداری صومعه‌سرا نیز طی این نشست و بازدید برخی درخواست های مردمی و مشکلات موجود در مناطق شهری و روستایی این شهرستان مطرح کرد و مورد پیگیری قرار داد.

گفتنی است داداشی مدیر امور توزیع برق صومعه سرا نیز به ارائه عملکرد حوزه کاری خود و برنامه های پیش رو برای تامین برق پایدار در این شهرستان پرداخت.