امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 28 January , 2022
امروز : جمعه, ۸ بهمن , ۱۴۰۰ - 25 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 14534
  پرینتخانه » اخبار تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵ | 1260 بازدید | ارسال توسط :

دفاع‌ مقدس‌ یک ثروت عظیم فرهنگی و راهیان نور‌ یک حرکت بزرگ فرهنگی است /آغاز سفرهای نوروزی راهیان نور از ۲۲ اسفندماه

صفیر گیلان؛رئیس ستاد راهیان نور‌ سپاه قدس گیلان با بیان اینکه سفر راهیان نور برای ایام نوروز از ۲۲ اسفند شروع‌ و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد گفت: سال گذشته در این ایام ۱۳ هزار و‌ ۷۲۰ نفر از دانش‌آموزان به مناطق جنوب اعزام شدند.  عباس بایرامی شامگاه جمعه در نشست خبری شبکه باران با […]

دفاع‌ مقدس‌ یک ثروت عظیم فرهنگی و راهیان نور‌ یک حرکت بزرگ فرهنگی است /آغاز سفرهای نوروزی راهیان نور از ۲۲ اسفندماه
صفیر گیلان؛رئیس ستاد راهیان نور‌ سپاه قدس گیلان با بیان اینکه سفر راهیان نور برای ایام نوروز از ۲۲ اسفند شروع‌ و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد گفت: سال گذشته در این ایام ۱۳ هزار و‌ ۷۲۰ نفر از دانش‌آموزان به مناطق جنوب اعزام شدند.

 عباس بایرامی شامگاه جمعه در نشست خبری شبکه باران با اشاره به هدف‌گذاری راهیان نور در گیلان اظهار کرد: در سال ۹۴ برنامه‌ریزی شد که در برنامه‌ای پنج‌ساله ۳۰ هزار نفر زائر گیلانی در مناطق راهیان نور حاضر شوند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته تعداد ۲۶ هزار و ۷۴۳ نفر به راهیان نور اعزام شدند افزود: ظرفیت اعزام و پذیرشی که در مناطق غرب، شمال غرب، کرمانشاه و در جنوب وجود دارد در مرز ۶۰ هزار نفر است و امسال تاکنون ۱۲ و هزار و ۹۳۵ نفر اعزام‌شده‌اند که بیش‌ترین حجم اعزام‌ها نیز مربوط به دانش آموزان است.

رئیس ستاد راهیان نور‌ سپاه قدس گیلان با بیان اینکه راهیان نور مانند مدرسه است گفت: راهیان نور نیز مانند مدرسه سال تحصیلی دارد و سال تحصیلی راهیان نور از ۱۵ فروردین هرسال آغاز و تا ۱۵ فروردین سال بعد ادامه دارد.

بایرامی با بیان اینکه سفر راهیان نور برای ایام نوروز از ۲۲ اسفند شروع‌ و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد اظهار کرد: سال گذشته در این ایام ۱۳ هزار و‌ ۷۲۰ نفر از دانش‌آموزان به مناطق جنوب اعزام شدند.

وی با بیان اینکه امسال به خاطر مشکلات ساختاری و ‌جوی، نه هزار و ۴۹۰ نفر اعزام شدند و هزار نفر نیز در برنامه است افزود: بخش دیگر اعزام مربوط اعزام دانشجویان بوده که تاکنون ۲۲۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌ ‌گیلان‌ اعزام شدند‌ اما بیش از دو هزار دانشجو با کمک دانشگاه‌های مختلف استان در قالب‌ قرارگاه‌ شهید‌ سید حسین علم‌الهدی از ۲۰ تا ۲۵ اسفند اعزام می‌شوند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه راهیان نور مانند دفاع مقدس است گفت: دفاع‌ مقدس‌ مانند یک ثروت عظیم فرهنگی و راهیان نور‌ یک حرکت بزرگ فرهنگی است که می‌تواند آن را تثبیت کند و برای نسل‌های حاضر و ‌آینده انتقال دهد.

بایرامی با اشاره به ساختار اردوی راهیان‌ نور بیان کرد: در ساختار ملی، رئیس‌جمهور رئیس ستاد راهیان نور کشور است و به‌تبع آن سپاه نیز مشارکت دارد و کمیته اسکان و اعزام در سپاه است.

وی افزود: ثبت‌نام و پذیرایی از زائرین بر عهده سپاه پاسداران، پشتیبانی بر عهده معاونت‌ عمرانی در استانداری، فرهنگی بر عهده اداره فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی، حمل‌ونقل بر عهده اداره کل راه و حمل‌ونقل استان، بهداشت و درمان بر عهده دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی، ایمنی و اقدامات تأمینی بر عهده سپاه، نیروی انتظامی و اطلاعات استان و اطلاع‌رسانی نیز بر عهده رئیس سازمان صداوسیما‌ است.

رئیس ستاد راهیان نور‌ سپاه قدس گیلان با بیان اینکه دو سال قرارگاه راهیان نور در استان تعطیل بود گفت: از زمانی که استاندار جدید آمدند یک جلسه قرارگاهی در استان برگزار شد و این ستاد احیا شد و امیدواریم که کمیته‌ها فعال شوند و سفر راهیان نور خیلی آسان‌تر و بهتر از این‌ها برگزار شود./فارس

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد