صفیر گیلان؛حجت الاسلام ستار علیزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان از ابتدای شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: ۱۳ هزار و ۴۶ بسته سلامتی شامل مواد شوینده و ضد عفونی کننده، ماسک و ژل ضدعفونی کننده در مناطق محروم استان توزیع شده است. مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه […]

صفیر گیلان؛حجت الاسلام ستار علیزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان از ابتدای شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: ۱۳ هزار و ۴۶ بسته سلامتی شامل مواد شوینده و ضد عفونی کننده، ماسک و ژل ضدعفونی کننده در مناطق محروم استان توزیع شده است.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: برای تهیه این اقلام بهداشتی ۵۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان از محل موقوفات و کمک‌های خیرین هزینه شده است.

وی با اشاره به راه اندازی ۱۳ کارگاه تولید ماسک در بقاع متبرکه استان گیلان، گفت: این کارگاه‌های تولید ماسک در شهرستان‌های آستارا، رودسر، رشت، آستانه اشرفیه، صومعه سرا، لنگرود و آستانه اشرفیه واقع شده‌اند.

حجت الاسلام علیزاده در ادامه با بیان اینکه با بسیج خدام افتخاری و به بهره گیری از ظرفیت خیرین از ابتدای شیوع کرونا در گیلان ۱۰۵ هزار ماسک در بقاع متبرکه با هزینه ۹۰ میلیون تومان تولید و توزیع شده است، بیان کرد: تولید ماسک در بقاع متبرکه و توزیع در مناطق محروم و بیمارستان‌ها تا از بین رفتن اپیدمی کرونا ادامه خواهد داشت.

وی اعلام کرد: ادارات اوقاف گیلان با همکاری هیئت امنا و خدام افتخاری بقاع متبرکه برای کمک به کسانی که در این ایام با سختی در تأمین معیشت مواجه شده اند اقدام به تهیه و توزیع بسته‌های کمک معیشتی نموده است.

علیزاده گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز دو هزار و ۸۲۲ بسته مواد غذایی و اقلام ضروری در قالب بن کالا بسته‌های معیشتی و ارزاق بین نیازمندان توزیع شد.

وی ادامه داد: تهیه این بسته‌های معیشتی و حمایتی ۴۵۵ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان میلیون تومان هزینه داشته که از کمک‌های خیرین و عوائد موقوفات با نیات مرتبط انجام شده است.

مدیرکل اوقاف گیلان اظهار کرد: از محل موقوفات دارای نیات مرتبط در شهرستان‌های رشت، لاهیجان و رودسر نان صلواتی در برخی محلات کم برخوردار توزیع شده است.