رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه معاونین قضایی از دادگستری شهرستان سیاهکل و کمپ ترک اعتیاد بازدید کرد و در نشستی با حضور شهردار این شهرستان حضور یافت

 حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه سند دارکردن اراضی زراعی و منازل مسکونی در شهرها و روستاها با هدف جلوگیری از تعرض به مالکیت افراد ضروری است اظهار داشت: این امر موجب اطمینان خاطر مردم از دارایی ها و اموال خود شده و دست سودجویان را کوتاه می نماید.

وی با تاکید بر توجه به مدیریت شهری تصریح کرد: شهرداری سیاهکل در خصوص جذب بودجه و ارائه خدمات به مردم اقدامات مطلوبی انجام داده است که قابل تقدیر و قدردانی است.

رئیس شورای قضایی استان با بیان اینکه یکی از مشکلات امروز جامعه ما موضوع اعتیاد است گفت: اعتیاد زیر ساخت  و عامل سایر آسیب های اجتماعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: آستانه تحمل فرد معتاد به شدت پایین است و همین مساله موجب خشونت رفتاری و کلامی می شود لذا یکی از عوامل افزایش طلاق، سرقت و … در جامعه اعتیاد است.

این مقام ارشد قضایی با اعلام اینکه ۳۵ مرکز ماده ۱۵ جهت رفع اعتیاد در استان راه اندازی شده است ابراز داشت: مسئولان باید در کاهش آسیب های اجتماعی تلاش نمایند و همچنین خانواده های افراد مبتلا نیز باید آنان را همراهی کرده و زمینه ترک اعتیاد این افراد را فراهم نمایند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: اقدامات بعد از ترک و خروج از کمپ ترک اعتیاد بسیار مهم و اساسی است و باید برنامه مشخصی برای این مرحله طراحی شود تا بستر ابتلای مجدد این افراد فراهم نگردد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان در پایان با اشاره به ضرورت مدیریت پسماند در شهرستان سیاهکل گفت: با توجه به آلودگی های ناشی از عدم ساماندهی زباله برای مردم و پیوست های زیست محیطی این معضل، باید تلاش و جدیت  بیشتری در راستای حل آن صورت گیرد