به گزارش صفیر گیلان، صبح امروز فرماندهان ارشد ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در مرقد مطهر امام خمینی(ره) با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند. امیر فرزاد اسماعیلی، امیر کیومرث حیدری، امیر حبیب الله سیاری، امیر محمدحسین حبیبیان رئیس سازمان حفاظت اطلاعات ارتش و حجت الاسلام والمسلمین محمدحسنی، پنج مسئول ارشد در […]

به گزارش صفیر گیلان، صبح امروز فرماندهان ارشد ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در مرقد مطهر امام خمینی(ره) با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.
امیر فرزاد اسماعیلی، امیر کیومرث حیدری، امیر حبیب الله سیاری، امیر محمدحسین حبیبیان رئیس سازمان حفاظت اطلاعات ارتش و حجت الاسلام والمسلمین محمدحسنی، پنج مسئول ارشد در این مراسم، سرلشکر موسوی فرمانده جدیدکل ارتش را همراهی می‌کردند.
فرماندهان ارشد ارتش راس ساعت ١٠:٣٠ همزمان با اجرای رزم نوازان ارتش، از میان ستون ۴٠ نفره دژبان عبور کردند و با قرائت فاتحه و نثار دسته گل‌هایی به مرقد مطهر امام خمینی (ره)، با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.
سرلشکر موسوی به همراه سایر فرماندهان عالیرتبه ارتش، پس از زیارت مرقد مطهر امام راحل، بر سر مزار حاجیه خانوم خدیجه ثقفی همسر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حاضر شدند و برای ایشان نیز فاتحه‌ای را قرائت کردند.
هنگام خروج فرماندهان ارتش از صحن اصلی حرم مطهر امام خمینی (ره)، حجت الاسلام سید حسن خمینی وارد صحن شد و ضمن عذرخواهی از سرلشکر موسوی به دلیل غیبتی که داشت، با فرماندهان ارتش مصافحه کرد؛ در زمانیکه فرمانده کل ارتش به معرفی فرماندهان این نیرو برای حجت الاسلام خمینی می‌پرداخت، هنگامیکه نوبت به امیر سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش رسید، تولیت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) گفت: بله ایشان را می‌شناسم و ارادت دارم.
فرماندهان ارتش پس از زیارت بارگاه ملکوتی امام راحل، بر سر مزار امیر سلیمی، امیر صیاد شیرازی، تیمسار فلاحی، شهید قوطاسلو، آیت الله طالقانی، یوسف رضا ابوالفتحی، شهدای حادثه هواپیمای سی ١٣٠، شهدای گمنام و یادبود شهید همدانی حاضر شدند.
سرلشکر موسوی در هنگام حضور بر سر قبور شهیدان صیاد شیرازی و ابوالفتحی، قبور پاک این دو شهید را با گلاب شستشو داد.
فرمانده کل ارتش بر سر مزار شهید صیاد شیرازی اظهار کرد: شهید صیاد حجت را برای همه ما تمام کرد؛ او در دوستی با مومنین و شجاعت در برابر دشمنان یک الگوی کامل بود. مردان خدا را نباید بر اساس رنگ لباس و ملیت شناخت.
سرلشکر موسوی هنگامیکه بر سر مزار شهدای حادثه هواپیمای سی ١٣٠ حاضر شد، یک شاخه گل را برای هر یک از قبور پاک شهدا نثار کرد و گفت: اصحاب رسانه امروز در صف‌های نخستین شهادت و ایثار قرار دارند و ما قدردان زحمات همه آن‌ها هستیم.
هنگامیکه فرمانده کل ارتش بر سر مزار شهید سلیمی حاضر شد، یکی از جوانان حاضر در بهشت زهرا (س) سرلشکر موسوی را برای حضور در یک مراسم یادواره شهدا دعوت کرد و امیر موسوی در پاسخ به وی گفت: از اینکه این کار و برگزاری این قبیل مراسم‌ها وظیفه ماست ولی شما بار آن را به دوش می‌کشید صمیمانه قدردانتان هستم، هم در این یادواره شرکت و هم به برگزاری آن کمک می‌کنیم.
فرمانده کل ارتش بر سر مزار تیمسار ولی الله فلاحی، خطاب به امیر سیاری و امیر حیدری گفت: تیمسار فلاحی از جمله شخصیت‌هایی بودند که هنوز هم ایشان را به درستی نشناخته ایم؛ ایشان به تعبیری نخستین فرمانده ارتش پس از انقلاب بودند؛ درست است که رییس ستاد مشترک بود ولی حکم جانشینی فرماندهی کل قوا را داشت؛ ما امروز به اینجا آمده ایم تا از اولین فرمانده ارتش بعد از انقلاب رخصت بگیریم و از روح بلند او طلب یاری کنیم. تیمسار فلاحی فردی بود که تمام حرکاتش از ستوان یکمی مبتنی بر عاشورا و نهج البلاغه بود؛ او در درجه ستوان یکمی، در رادیو اهواز نهج البلاغه را برای مردم شرح می‌داد و در ویتنام ده روز به میانداری خودش برای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) عزاداری می‌کند؛ تیمسار فلاحی ده سال قبل از پیروزی انقلاب، تمام فوق العاده عملیاتی خود را می‌دهد که مسجد روستایش ساخته شود. او حقیقتا مردی بزرگ، انقلابی و شجاع بود؛ تیمسار فلاحی تدبیر حضرت امام را برای نگه داشتن ارتش اجرایی کرد.
سرلشکر موسوی در پایان با حضور بر مزار شهید محسن قوطاسلو شهید مدافع حرم ارتش اظهار کرد: شهدای مدافع حرم حقیقتا کار بزرگی کرده اند؛ آن‌ها مشغول مبارزه با بدترین دشمنان خدا هستند؛ گاهی آدم فکر می‌کند دوران دفاع مقدس جنگ ساده تری بود چراکه دشمن روبروی ما بود.
منبع: میزان