گیلان سرپرست فرمانداری شهرستان تالش گفت: این شهرستان رتبه اول استان گیلان در حوزه مدرسه خیرساز را دارد.

به گزارش صفیر گیلان ؛ جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تالش با حضور خانم یاوری رئیس سازمان استعدادهای درخشان کشور، محمد فائزی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان و فرامرز مرجانی سرپرست فرمانداری تالش برگزار شد.

در این جلسه فرامرز مرجانی، سرپرست فرمانداری شهرستان تالش ضمن تاکید بر کم توجهی به زیرساخت‌های تالش در حوزه آموزش و پرورش اظهار کرد: تالش از نظر وسعت دومین شهرستان در گیلان است لذا باید توجه بیشتری در خصوص امکانات و زیرساخت های لازم جهت توسعه شهرستان در این حوزه صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در تالش ضمن تاکید بر عملکرد درخشان دانش آموزان تالشی در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ عنوان کرد: عملکرد تالش در رتبه آوری کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ درخشان بود بطوریکه تالش در سال جاری تنها رتبه تک رقمی کنکور را به خود اختصاص داده بود.

مرجانی در این جلسه افزود: شهرستان تالش رتبه اول استان را در حوزه مدرسه خیرساز به خود اختصاص داده و همین امر نشان دهنده تلاش ها و اهتمام ویژه در حوزه آموزش و پرورش است.

در این جلسه مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه عملکرد تالش در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲  درخشان بود، ضمن تقدیر از عملکرد دانش آموزان تالشی در آزمون سراسری سال جاری اظهار کرد: یقینا عملکرد شهرستان تالش و نخبگان تالشی در کسب رتبه های برتر کنکور درخشان بود و این نشان از درایت،تلاش و پشتکار بالای دانش آموزان تالشی دارد.

فائزی ضمن تاکید بر ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت توسعه شهرستان تصریح کرد: تالش با داشتن تمدنی اصیل و با دارا بودن استعدادهای فراوان علمی و درخشان نیازمند توجه بیشتر در حوزه زیرساخت است لذا همه ما باید تلاش کنیم تا این امر محقق شود.

گفتنی است در این جلسه از امیرمحمد شربتی رتبه پنج کشوری کنکور سراسری و رتبه یک منطقه سه کنکور در گروه علوم ریاضی همچنین پارسا زره کارگر رتبه ۲۷ کشوری کنکور سراسری و رتبه شش منطقه سه در گروه علوم تجربی تجلیل شد.