امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 25 September , 2021
امروز : شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰ - 18 صفر 1443
شناسه خبر : 47929
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اخبار برگزیده (اسکرول پایین اسلایدر), گیلان تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۹:۱۳ | 24 بازدید | ارسال توسط :
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان:

عوامل مختلفی مصرف بیش از حد برق را به شبکه برق تحمیل کردند

عوامل مختلفی که غیرمنتظره و بعضا پدیده ای کاملا جدید بودند مصرف بیش از حدی را خارج از توان شبکه برق کشور به صنعت برق تحمیل کردند.

عوامل مختلفی مصرف بیش از حد برق را به شبکه برق تحمیل کردند

وی افزود: با کاهش تولید برق نیروگاه های برق آبی که اجتناب ناپذیر هم بود و افزایش رشد مصرف انرژی برق ، استفاده بهینه از انرژی برق بهترین راهکار برای جلوگیری از خاموشی ها بود. با رعایت چند نکته ساده مانند؛ استفاده از روشنایی طبیعی در طول روز، خاموش کردن لامپ های اضافی، تنظیم دمای کولر بر روی ۲۵ یا ۲۶ درجه سانتیگراد و عدم استفاده همزمان از لوازم پرمصرف برقی به راحتی می توانیم این ناهمخوانی در تراز تولید و مصرف را جبران کنیم.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: سهم بسزایی از مصرف برق توسط وسایل سرمایشی مربوط به سازمان ها و دستگاه های اجرایی است که تغییر و کاهش ساعات کار ادارات موجب شد تا صرفه جویی مصرف برق را در دستگاه های اجرایی شاهد باشیم.

وی افزود: علی رغم رعایت مدیریت مصرف انرژی برق توسط اکثر دستگاه های اجرایی، باز شاهد بودیم که بعضی از ادارات در این زمینه خوب عمل نکردند که به ناچار برق این ادارات قطع شد.

وی افزود: استان گیلان موقعیت خاص و ویژه ای در بخش انرژی های تجدید پذیر دارد که در کشور بی نظیر می باشد و پتانسیل بسیار خوبی جهت احداث نیروگاه های بادی و خورشیدی در استان وجود دارد و ترغیب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این بخش از استراتژی های مهم و اساسی شرکت برق منطقه ای گیلان می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد