امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 18 October , 2021
امروز : دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰ - 12 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 19610
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۱ | 5459 بازدید | ارسال توسط :

قصه‌گویی، بستری برای اتفاق خوب است/قصه، گنجینه‌ی فرهنگی یک ملت است

    به گزارش صفیر گیلان منا ابرو فراخ در آیین افتتاحیه مسابقه استانی قصه‌گویی در کانون استان گیلان که هم زمان با هفته ملی کودک صورت‌گرفت، روزجهانی و هفته ملی کودک را فرصتی برای ورود به دنیای کودکان و نگریستن به جهان از دریچه‌ی چشم آینده‌سازان دانست. وی هم چنین الگو‌ها و رفتار‌های برنامه‌ریزی برای […]

قصه‌گویی، بستری برای اتفاق خوب است/قصه، گنجینه‌ی فرهنگی یک ملت است

 

 

به گزارش صفیر گیلان منا ابرو فراخ در آیین افتتاحیه مسابقه استانی قصه‌گویی در کانون استان گیلان که هم زمان با هفته ملی کودک صورت‌گرفت، روزجهانی و هفته ملی کودک را فرصتی برای ورود به دنیای کودکان و نگریستن به جهان از دریچه‌ی چشم آینده‌سازان دانست.

وی هم چنین الگو‌ها و رفتار‌های برنامه‌ریزی برای نسل کودک را بیان‌گر نگاه مثبت تصمیم‌گیرندگان به حوزه‌ی کودک و نوجوان عنوان‌کرد و افزود: چنان‌چه دنیای کودک به درستی طراحی‌شود، باورهایی راخواهد ساخت که از شعار فراتر رفته و آینده‌ای روشن برای این نسل ترسیم‌خواهد‌کرد.
ابروفراخ درادامه سخنان خود به ظرفیت‌های گسترده کودکان امروز و هم‌چنین پیشینه‌ی فرهنگی و هنری استان گیلان پرداخت و با بیان این‌که برگزاری جشنواره‌های قصه‌گویی می‌تواند اتفاق خوبی را برای فرزندان ایران اسلامی رقم‌بزند، تصریح‌کرد: تلاش‌تمامی دستگاه‌های فرهنگی نیز معطوف براین امر است تا زمینه‌های لازم برای رشد و بالندگی سرمایه‌های اجتماعی جامعه فراهم‌شود.

مدیر‌کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری در عین حال نگاهی ویژه به لزوم همراهی تمامی دستگاه‌های فرهنگی و گروه‌های مردم نهاد درمسیر توان‌مندسازی کودکان داشت و ضمن تاکید بر اهمیت شکل‌گیری مناطق و شهر‌های دوستدارکودک گفت: لازم است شرایط مناسب برای فضاسازی‌های کودکانه درجامعه نیز فراهم‌شود.
این مسوول استانی درپایان ضمن قدردانی از فعالیت‌های سازنده کانون به کودکان توصیه‌کرد تا توانایی‌های خود راشناخته و برای ساختن فردایی بهترتلاش‌کنند.

قصه، گنجینه‌ی فرهنگی یک ملت است
مدیر کل کانون استان گیلان نیز در آیین آغازین مسابقه قصه‌گویی استانی از قصه به عنوان گنجینه‌ی فرهنگی جامعه یادکرد و این ابزار مناسب را انتقال‌دهنده‌ی تاریخ و فرهنگ یک ملت به نسل‌های آینده‌ خواند.
اسفندیارضیائی هم‌چنین به تشریح روند برگزاری بیست و یکمین مسابقه بین المللی قصه‌گویی کانون پرداخت و با یادآورشدن این موضوع که استان گیلان بیست و دومین جشنواره قصه‌گویی را برگزار‌می‌کند اظهارداشت: این امر پیش‌گامی گیلان را دربرنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی به تصویر‌می‌کشد.

وی درعین حال نگاهی به ظرفیت‌های کانون پرورش فکری، به ویژه کانون استان داشت و با بیان این که هم‌افزایی و هم‌گرایی این مجموعه‌ی فرهنگی با دیگر دستگاه‌ها زمینه‌ رشد همه‌جانبه کودکان را فراهم‌می‌کند، گفت: حضورمدرسان قصه‌گویی کانون درکارگاه‌های آموزشی مربیان پیش دبستانی و آموزش بیش از۲ هزار نفر ازمربیان، گویای اثر‌بخشی فعالیت‌های مربیان کانون درجامعه محسوب‌می‌شود.
این مدیر فرهنگی درپایان توصیه‌ای برای حاضران داشت و ضمن مهم‌توصیف‌کردن پاس‌داشت فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی ازآنان دعوت‌کرد تا برای ترسیم آینده های روشن برای آینده‌سازان تلاش‌کنند.
گفتنی است، مرحله استانی بیست و یکمین مسابقه بین المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان گیلان ۱۷ و ۱۸ مهرماه ۱۳۹۷ در رشت برگزار‌می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد