امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 25 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 50757
  پرینتخانه » اخبار, اخبار برگزیده (اسکرول پایین اسلایدر), فرهنگی و اجتماعی, فومن, گیلان تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶ | 24 بازدید | ارسال توسط :
فیروز فاضلی،

مدیران اجرایی در رفع کاستی ها از طنز نویسان کمک بگیرند/طنزنویس بحران مخاطب ندارد

صفیر گیلان؛مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان اظهار داشت: گل آقا طنز نویسی فیلسوف بود می دانست که جامعه را باید هدایت کرد . مدیران اجرایی  مملکت بدانند ما به اندیشه والای طنزنویسان نیاز داریم .طنزنویس دارد برای رفع کاستی ها به آنان کمک می کند.

مدیران اجرایی در رفع کاستی ها از طنز نویسان کمک بگیرند/طنزنویس بحران مخاطب ندارد

اختصاصی/صفیر گیلان؛مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این آیین با اشاره به سخنی از “کی‌ یر کگارد” فیلسوف آلمانی که ” بالاترین جهان بینی طنز است”  افزود: طنز نویس فیلسوف اندیشمندی است که خیلی عمیق تر از دیگران می بیند و برای بیان آن از  آشنایی زدایی در زبان استفاده می کند .

فیروز فاضلی با بیان این که جامعه ما به طنزنویسان اندیشمند بسیار نیاز دارد افزود: برخی طنز ها انقدر تنزل پیدا کرده که آدم ناراحت می شود و برخی هم تصور می کنند که پس طنز یعنی همین در حالی که  طنزنویس بزرگترین اندیشمند است .

وی خاطرنشان کرد: طنزنویس اندیشمند کاستی ها و درستی های جامعه را به خوبی می بیند و  به عنوان یک مصلح می سنجد. فیلسوفی است که اندیشه می کند و زبان دانی است که از زبان به نیکوترین وجه بهره می برد.

فاضلی با اشاره به بحران مخاطب گفت : طنزنویس بحران مخاطب ندارد . مردم پای برنامه طنزنویس می نشینند . ما نیاز به تابوشکنی داریم و طنزنویس تابوشکن است.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان اظهار داشت: گل آقا طنز نویسی فیلسوف بود می دانست که جامعه را باید هدایت کرد . مدیران اجرایی  مملکت بدانند ما به اندیشه والای طنزنویسان نیاز داریم .طنزنویس دارد برای رفع کاستی ها به آنان کمک می کند.

فاضلی از طنزپردازان خواست که عرصه طنز مملکت را جدی تر از قبل پیش ببرند.

وی با بیان این که اقای رفیع پیشنهاد گنجاندن ۲ واحد طنز گل آقایی در دروس رشته ادبیات دانشگاه را دادند خاطرنشان کرد: به نظر من چیزی بیش از این باید تدریس شود  و آن فلسفه و جهان بینی طنز است .

گفتنی است «فرامرز ریحان صفت» شاعر، نویسنده و طنز پرداز بنام کشور در خاتمه بیانیه هیات داوران و اسامی برگزیدگان را اعلام کرد .

در بخش داستان طنز : نوشین نقوی هیبتی از بندرانزلی مقام نخست را کسب کرد و افشین سلطانی از کرمانشاه و مریم شیرازی از تهران عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

در بخش شعر طنز نیز علی میری از سبزوار ، محسن کاویانی از قم و شایان نصرالهی از چالوس به ترتیب اول تا سوم شدند.

همچنین در بخش داستان طنز افسانه فرخی از قوچان، حسن یارمحمدی از تهران، نوید ارتیانی از تهران، حسین رحمانی نکو از قم، سعید قلی زاده از تبریز مورد تقدیر قرار گرفتند.

نویسنده : زلیخا صفری راسته کناری
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد