استاندار گیلان بر لزوم تسریع در روند آواربرداری در روستای امام زاده ابراهیم(ع) شفت تاکید کرد و گفت: همه مدیران تا رفع کامل مشکلات مردم در این منطقه پای کار باشند.

به گزارش صفیر گیلان؛ اسدالله عباسی در حاشیه جلسه مدیریت بحران گیلان  با محوریت بررسی آخرین اقدامات در منطقه آسیب دیده از آتش سوزی امام زاده ابراهیم (ع) شفت اظهار کرد: حدود یک چهارم این روستا آسیب دیده لذا می‌طلبد همه توان استان را به کار بگیریم تا مشکل مردم منطقه رفع شود.

وی با بیان اینکه ما باید مرهم این مردم خسارت دیده باشیم و اقدامات اساسی را برای جلوگیری از تکرار این حادثه انجام دهیم، افزود: از سوی دولت، کمک‌های بلاعوض معیشتی و کالایی نیز برای خسارت دیدگان در نظر گرفته شده که باید این روند استمرار داشته باشد.

استاندار گیلان بر لزوم تسریع در روند آواربرداری روستای چوبی امام زاده ابراهیم (ع) شفت تاکید کرد و ادامه داد: همه دستگاه‌ها پای کار باشند و هر چه سریع‌تر نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام کنند تا باری از دوش مردم این روستا برداشته شود.

عباسی با اشاره به اینکه تعدادی از ساکنان این روستا از بیمه برخوردار بودند، اضافه کرد: بیمه کردن ملک باید به مانند یک فرهنگ در جامعه جا بیفتند چرا که حادثه هیچ گاه خبر نکرده و با بیمه بخشی از خسارت‌ها جبران خواهد شد.

وی تصریح کرد: ارزیابی کارشناسان بیمه در روستای حادثه دیده امام زاده ابراهیم شفت به انجام رسیده و پرداخت خسارت به خانوارهای تحت پوشش بیمه از هفته آینده آغاز می شود.

وی عنوان کرد : در کنار پرداخت خسارت واحدهای بیمه شده، از سوی بنیاد مسکن نیز برای هر واحد سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام با کارمزد چهار درصد درنظر گرفته شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: نقشه برداری‌ها واحدهای تخریب شده و ارزیابی‌ها به انجام رسیده است.

وی اضافه کرد: پس از ساخت و ساز و پایان کار؛ روکش آسفالت نیز در این منطقه انجام می‌شود و با هماهنگی‌های انجام شده پروژه گازرسانی روستا که بخش عمده آن به انجام رسیده تکمیل و این روستا از نعمت گاز و سایر زیرساختها نیز بهره‌مند خواهد شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه همه مدیران تا رفع کامل مشکلات مردم در این منطقه پای کار باشند، تصریح کرد: دولت سیزدهم برای جبران خسارات در امام زاده ابراهیم (ع) اهتمام ویژه دارد و تا رفع این مشکلات کنار مردم این منطقه آسیب دیده است.

وی با تاکید بر لزوم ساماندهی و بازسازی مجدد روستای امام زاده ابراهیم افزود: حضور مسؤولان در امامزاده ابراهیم شفت واقعی و مدیریتی بوده نه نمایشی و لذا بازسازی مجدد این روستا نیازمند استمرار تلاش مسؤولان و همراهی مردم منطقه است.

استاندار گیلان همچنین خاطرنشان کرد: شهرستان شفت مزیت‌های خوبی در حوزه گردشگری، سیاحتی و زیارتی دارد و به زودی نیز پروژه پالایشگاه پلاسمای خون با اعتباری بالغ بر ۵۳ هزار میلیارد ریال در این شهرستان احداث می‌شود.

در این جلسه که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیران دستگاه های اجرایی استان و شهرستانی حضور داشتند، هریک گزارش آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص آتش سوزی روستای چوبی شفت را به استاندار ارائه کردند.

  • نویسنده : تنظیم؛زلیخا صفری