امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 14 August , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 محرم 1444
شناسه خبر : 11032
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : 10 آبان 1396 - 20:32 | 9607 بازدید | ارسال توسط :

مسوولین به اندازه بضاعت خود تلاش می کنند و هیچ کس دوست ندارد کارنامه ای منفی از خود به جای بگذارد/یک سال است که نیمی از کارکنان شهرداری حقوق دریافت نکرده‌اند/شرایط شفت حادتر از آن چیزی است که درگذشته شاهد آن بوده‌ایم/شهرداری را با بدهی ۲ میلیارد پانصد میلیون تومانی تحویل گرفته‌ام

به گزارش صفیر گیلان؛آیین تودیع و معارفه شهردار شفت عصر امروز با حضور فرماندار این شهرستان و مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان  در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. فرماندار شفت در این مراسم معارفه  با قدردانی از اعضای قبلی شورای اسلامی این شهر و شهردار سابق افزود : همه […]

مسوولین به اندازه بضاعت خود تلاش می کنند و هیچ کس دوست ندارد کارنامه ای منفی از خود به جای بگذارد/یک سال است که نیمی از کارکنان شهرداری حقوق دریافت نکرده‌اند/شرایط شفت حادتر از آن چیزی است که درگذشته شاهد آن بوده‌ایم/شهرداری را با بدهی ۲ میلیارد پانصد میلیون تومانی تحویل گرفته‌ام
به گزارش صفیر گیلان؛آیین تودیع و معارفه شهردار شفت عصر امروز با حضور فرماندار این شهرستان و مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان  در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
فرماندار شفت در این مراسم معارفه  با قدردانی از اعضای قبلی شورای اسلامی این شهر و شهردار سابق افزود : همه مسوولین به اندازه بضاعت خود تلاش می کنند و هیچ کس دوست ندارد کارنامه ای منفی از خود به جای بگذارد و از این منظر همیشه بایستی فرهنگ قدردانی و سپاس از عملکرد مسوولین نیز در کنار نقادی از عملکرد ها را نهادینه نماییم.

محمدرضا محسنی با اشاره به مشارکت پرشور مردم شفت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال جاری اظهار کرد : امروز نمایندگان شما مردم شهر شفت در شورای اسلامی جوانی متعهد و علاقه مند را برای مدیریت اجرایی شهرداری انتخاب کرده اند و می طلبد که همه مسوولین و همه شهروندان به وی کمک کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال  های گذشته از شورای اسلامی و شهردار قبلی شفت حمایت کردم افزود : بخش اعظمی از کارها در حوزه عمران شهری از سرجمع اعتباراتی انجام پذیرفت که فرمانداری این شهرستان برای آبادانی شهر در نظر گرفته بود.

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه  حمایت از اعضای کنونی شورای اسلامی شهر و کمک  به شهردار جدید ادامه خواهد یافت افزود : از ظرفیت های شهرستان و استان به شهرهای شفت و احمدسرگوراب مساعدت خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه منابع مالی شفت  در سال جاری در ۴ حوزه رشد منفی داشته است تصریح کرد : اعتبارات استانی این شهرستان که در سال گذشته بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان بود امسال به حدود ۵ میلیارد تومان کاهش یافته است و در سایر منابع اعتبار به همین مقدار کاهش داشته ایم.

IMG_0470

فرماندار شفت با اشاره به اینکه سالهاست آب آشامیدنی مردم شهرهای شفت و احمدسرگوراب به دلیل جنس خاک بستر چاه های حفرشده دارای آهن و منگنز بالا و از کیفیت نامطلوبی برخوردار است تصریح کرد : با پیگیری های انجام شده پروژه آب رسانی غرب نزدیک با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان در ماه آینده در شهرستان شفت اجرایی خواهد شد و شهرهای مذکور و روستاهای در مسیر خط انتقال می توانند از آب با کیفیت آن بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه شفت تنها شهرستان فاقد طرح مطالعاتی و سامانه جمع آوری فاضلاب در بین ۱۶ شهرستان استان گیلان بود خاطر نشان کرد :  پروژه جمع آوری فاضلاب شهرهای شفت و احمدسرگوراب پس از ۳ بار عدم انطباق با پیگیری های نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی و فرمانداری در بودجه سال گذشته کد دار شد که اکنون تهیه طرح مطالعاتی آن در حال اتمام است.

محسنی به اخذ مجوزهای مربوط به احداث همزمان میدان و تقاطع غیر هم سطح در ملاسرا نیز اشاره و تصریح کرد : بهسازی و تعریض ۱۲ کیلومتر از مسیر شفت-ملاسرا جز مناقصه های سال جاری است.

وی در ادامه با بیان اینکه اجرای طرح های هادی و گازرسانی  به ۱۳ روستای محدوده اجرای سد لاسک به دلیل عدم تعیین تکلیف این پروژه معطل مانده است افزود : در هفته های آتی این پروژه تعیین تکلیف خواهد شد و فارغ از هر نتیجه به اطلاع مردم شهرستان شفت خواهد رسید.

مقام عالی دولت در شهرستان شفت  در ادامه به پروژه راه ارتباطی ملاسرا-شفت-زنجان نیز اشاره و تصریح کرد : پروژه ای که دولت برای آن بالغ بر ۲۰۹ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی کرده است با بازگشایی یک راه عشایری اجرایی نخواهد شد و برای پیگیری آن باید به دنبال پیوست زیست محیطی و اعتبارات ملی باشیم .

وی در ادامه به بازگشایی بخشی از راه ییلاقی در این مسیر در زنجان نیز اشاره و تصریح کرد : مسیر مذکور در محدوده منطقه حفاظت شده محیط زیست قرار ندارد و این در حالی است که از روستای خرمکش تا ییلاقات بالادست در محدوده محیط زیست قرار دارند .

فرماندار شفت در بخش پایانی سخنان خود انتظارت خود از تصمیم گیرندگان حوزه شهر و مدیر اجرایی شفت را برشمرد و اظهار کرد : التزام به قانون و انسجام و همراهی شورای اسلامی شهر با شهردار زمینه ساز توسعه و پیشرفت این منطقه خواهد شد.

وی افزود : همه دستگاه های دولتی در شهرستان شفت ملزم خواهند بود برای سرعت بخشیدن به کارهای عمرانی و سایر امور با شورا و شهرداری همکاری داشته باشند.

شهردار شفت؛یک سال است که نیمی از کارکنان شهرداری حقوق دریافت نکرده‌اند

یاسر شادفر امروز در آیین معارفه خود بابیان اینکه همه مردم از اوضاع شهر شفت مطلع هستند، اظهار کرد: آنچه از ظاهر شهر پیدا است، شرایط شفت حادتر از آن چیزی است که درگذشته شاهد آن بوده‌ایم.

وی بابیان اینکه یک سال است که نیمی از کارکنان شهرداری حقوق دریافت نکرده‌اند، افزود: علاوه بر اینکه کارکنان شهرداری مطالباتی دارند، پیمانکاران نیز از شهرداری طلبکار هستند و باید اعلام کرد که دو سال است بازنشستگان شهرداری نتوانسته‌اند مطالبات خود را دریافت کنند.

شهردار شفت بابیان اینکه شفت از مشکلات شهری رنج می‌برد، گفت: تعارفات را باید کنار بگذاریم و باید مدیریت علمی و دلسوز را در شهرداری جایگزین و شیوه صحیح هزینه کردها را ملاک قرار دهیم.

شادفر بر لزوم تعامل شورای شهر و شهرداری با شهروندان تأکید کرد و خاطرنشان کرد: عدم تعامل مسئولان شهری با شهروندان توسعه شهری را به عقب رانده و مشکلاتی را به وجود آورده است.

وی بابیان اینکه قانون‌گذار شورا را ناظر بر عملکرد شهرداری قرار داده، بیان کرد: اگر نظارت شورا و مکانیسم ارزیابی‌ها بر شهرداری تغییر نکند شهرداری‌ها روزبه‌روز بدهکار می‌شوند.

IMG_0528

شهردار شفت با اعلام اینکه شهرداری را در حال حاضر با بدهی ۲ میلیارد پانصد میلیون تومانی تحویل گرفته‌ام، افزود: با بررسی‌های صورت گرفته مشاهده‌شده که برخی از ادارات و سازمان‌ها کمک‌های بلاعوض از شهرداری دریافت کرده‌اند که در هیچ جای قانون بر آن تأکید نشده است.

شادفر با تأکید بر اینکه باید سیاست‌های حاکم در شهرداری تغییر کند، بیان کرد: راه برون‌رفت شهر شفت از معضلات موجود تحول بنیادین در ساختار شهرداری از حالت سنتی ناکارآمد به حالت کارآمد و با بهره‌وری بالا هست.

وی با اعلام اینکه شهرداری شفت را با علم به مسائل و مشکلات موجود تحویل گرفته‌ام، گفت: شهرداری شفت سکوی پرتاب برای هیچ‌کسی نبوده و امیدوارم بتوانم شهر شفت را به جایگاهی که در شأن و منزلت مردمان آن هست برسانم.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد