امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 17 August , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 محرم 1444
شناسه خبر : 37144
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : 24 تیر 1399 - 14:52 | 6665 بازدید | ارسال توسط :

مقابله با جنگ نرم، نیازمند اتخاذ راهبرد هوشمند رسانه‌ای است/هدف گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری صادرات غیرنفتی در گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع خبری و تحلیلی صفیر گیلان؛ دکتر ارسلان زارع امروز در دیدار با دکتر نوروزپور مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: امروز در شرایطی هستیم که بایسته است از ظرفیت رسانه ها ، هدفمند در جهت اطمینان افزایی در جامعه استفاده کنیم. وی با اشاره به جنگ اقتصادی تحمیل شده دشمنان علیه ملت […]

مقابله با جنگ نرم، نیازمند اتخاذ راهبرد هوشمند رسانه‌ای است/هدف گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری صادرات غیرنفتی در گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع خبری و تحلیلی صفیر گیلان؛ دکتر ارسلان زارع امروز در دیدار با دکتر نوروزپور مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: امروز در شرایطی هستیم که بایسته است از ظرفیت رسانه ها ، هدفمند در جهت اطمینان افزایی در جامعه استفاده کنیم.

وی با اشاره به جنگ اقتصادی تحمیل شده دشمنان علیه ملت و کشورمان افزود: در کنار این، در جبهه ای دیگر ، درگیر جنگ نرم هستیم و مقابله با آن که دشمنان با ابزارهای رسانه ای برای تضعیف اعتماد مردم به خدمتگزاران خود به کار بسته اند؛ نیازمند راهبرد هوشمند رسانه ای است.

استاندار گیلان اضافه کرد: رسانه بویژه فضای مجازی، نقش اثرگذار خود در هدایت بخشی افکار عمومی و ارائه آموزش های لازم به شهروندان در ایام کرونایی را به‌خوبی نشان داد و از رهگذر اهتمام اهالی رسانه ، توانستیم پویش هایی همچون در خانه بمانیم، پرهیز از مسافرت‌های غیرضروری، کرونا را شکست می‌دهیم و … را برای مردم، تبیین و ترویج کنیم.

دکتر زارع با یادآوری نشست اخیر استانداران با رئیس جمهوری که با موضوع تحقق جهش تولید برگزار شد؛ گفت: دکتر روحانی در این نشست به تصریح بیان کردند که باید اقدامات انجام شده، به مردم گفته شود.

وی ادامه داد: لازم است رسانه ها به بیان روشن اقدامات، اثربخشی آنها و اعتمادافزایی نزد جامعه که در مقدمه سخنانم مطرح کردم؛ بپردازند.

وی تامین امنیت، سلامت و معیشت را جزو برنامه های راهبردی گیلان که مبتنی بر آنها سیاست‌گذاری شده، عنوان کرد و گفت: برای فراهم سازی آرامش اجتماعی نیز اهتمام داریم.

دکتر زارع به شعار جهش تولید که از سوی رهبر معظم انقلاب بعنوان شعار سال تعیین شده، اشاره و اضافه کرد: جدیت داریم با انجام فعالیت های منظم اقتصادی، این شعار راهبردی محقق شود.

وی تحقق هدف گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری صادرات غیرنفتی در گیلان طی سال گذشته که با تلاش همه فعالان اقتصادی و کارکنان گمرک و با وجود شرایط کرونایی و باز نگه داشتن مرزهای آستارا و انزلی برای تجارت صورت گرفت را یادآور شد و گفت: هدفگذاری برای امسال، ۶۰۰ میلیون دلار است که تاکید کرده ام باید با هم‌افزایی همه نهادهای مسئول و در تعامل با فعالان اقتصادی، این مهم به تحقق بپیوندد.
نماینده عالی دولت در گیلان تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی در استان را نیز موضوعی عنوان کرد که بطور جدی دنبال می‌شود و گفت: تکمیل باقیمانده آزادراه رشت – قزوین در محدوده منجیل و رودبار، اتصال خط ریلی رشت به بندرکاسپین و انزلی ازجمله پروژه های مهمی است که روزانه ، پیگیر پیشرفت آنها هستم.

دکتر زارع با تصریح اینکه در طراحی این مسیر ریلی موضوعات زیست محیطی نیز به خوبی لحاظ و مقرر شده، گفت: با احداث پل و با وجود افزایش هزینه احداث آن، به گونه ای عمل می شود که آسیبی به تالاب بین المللی انزلی وارد نیاید.

وی یادآور شد: هم اکنون مدت زمان سیر قطارها در مسیر ریلی تهران – رشت به کمتر از پنج ساعت رسیده و در آینده به کمتر از چهار ساعت نیز خواهد رسید که نقش موثری در افزایش میزان ترانزیت کالا و جابجایی مسافر خواهد داشت.

وی با یادآوری اینکه گیلان دومین استان کشور از نظر شیوع ویروس کرونا بود، اظهار داشت: خوشبختانه مدیریت خوبی در این زمینه شد و بیمارستان های لنگرود و تالش که پیشرفت فیزیکی بالایی داشتند؛ به سرعت تجهیز شده و به خدمت بیماران کرونایی درآمدند.

دکتر زارع در بخش دیگری از سخنانش خبرگزاری جمهوری اسلامی را بعنوان تنها رسانه رسمی کشور که همزمان با دانشگاه تهران تاسیس شده، دارای نقش بی بدیلی در آگاهی بخشی عمومی در حوزه های مختلف آموزشی، فرهنگی و … ذکر کرد.

وی بیان داشت: به‌جهت مرجع بودن این رسانه ، ایرنا در استان گیلان باید از یکسو بعنوان تبیین کننده راهبردهای دولت به ایفای نقش بپردازد و از سوی دیگر در قامت بازوی مشورتی مدیران عمل کند.

دکتر زارع ایرنا را رسانه ای مرجع عنوان و خاطرنشان کرد: گیلان از استان‌هایی‌ست که به‌لحاظ شمار رسانه های فعال در آن، جزو استان های برتر کشور است.

استاندار گیلان در جریان حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی که دو ساعت به طول انجامید؛ از اتاق خبر ایرنا نیز بازدید و با خبرنگاران ، دبیران و سردبیران گروه های مختلف خبری گفت‌وگو کرد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد