امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 23 October , 2021
امروز : شنبه, ۱ آبان , ۱۴۰۰ - 17 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 17338
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳ | 1154 بازدید | ارسال توسط :

نشست هم‌اندیشی مراکز اسقاط خودروهای فرسوده استان گیلان

صفیر گیلان؛در این نشست مهندس نیکدار، رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور طی سخنانی گفت: آئین نامه اجرایی جدید مربوط به نحوه تاسیس، فعالیت و نظارت و… مربوط به مراکز اسقاط در آینده ای نزدیک ابلاغ خواهد شد. این مقام مسئول سپس افزود: ۲۱۴ مرکز فعال اسقاط خودرو در سطح کشور وجود دارد […]

نشست هم‌اندیشی مراکز اسقاط خودروهای فرسوده استان گیلان

صفیر گیلان؛در این نشست مهندس نیکدار، رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور طی سخنانی گفت: آئین نامه اجرایی جدید مربوط به نحوه تاسیس، فعالیت و نظارت و… مربوط به مراکز اسقاط در آینده ای نزدیک ابلاغ خواهد شد.
این مقام مسئول سپس افزود: ۲۱۴ مرکز فعال اسقاط خودرو در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد ۵ مرکز در استان گیلان مشغول فعالیت می باشند.
رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در حال حاضر حدود ۱ میلیون و ۳۰۰هزار خودروی فرسوده در سطح کشور وجود دارد که نیاز به اسقاط دارند و مطابق پیگیریهای صورت پذیرفته در نظر است این امر ظرف مدت ۴سال اجرایی گردد.که در صورت اجرایی نشدن اسقاط آمار ذکر شده، این رقم در سال۱۴۰۰ به دو برابر افزایش خواهد یافت.
مهندس نیکدار درادامه خاطر نشان نمود: با توجه به اینکه اسقاط خودروهای فرسوده در کشور وابستگی مستقیم به واردات خودروهای خارجی به کشور دارد، لذا در صورتی که در واردات خودروها به کشور محدودیت ایجاد شود، تعداد اسقاط خودروهای فرسوده کاهش می یابد.
رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور در ادامه افزود: با توجه به روند کنونی ممنوعیت واردات خودروهای خارجی به کشور، باید منتظر باشیم که تعداد اسقاط خودروهای فرسوده در کشور به حداقل ممکن برسد.
مرادی، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان نیز در این نشست طی سخنانی گفت: طی سالهای ۹۴ و ۹۵ تعداد ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع خودروهای فرسوده در ۵ مرکز فعال اسقاط خودروی استان، از رده خارج شدند.
گفتنی است در ادامه این نشست مدیران مراکز اسقاط خودرو در استان گیلان ضمن بیان مشکلات موجود به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و در خصوص موارد مطرح شده بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد