فرماندار فومن از برگزاری محفل انس با قرآن در ایام دهه فجر خبر داد و گفت؛ این محفل قرآنی هر روز  در راستای مقابله با عاملان هتک حرمت به قران مجید  برگزار می شود،

اختصاصی/صفیرگیلان؛فرماندار فومن در نشست با رسانه ها و مدیران روابط عمومی ادارات و نهادهای دولتی ضمن تبریک ایام  پیش رو گفت؛مهمترین چالش در زمان شروع انقلاب مبارزه با رژیم ستم شاهی بود  که ترویج فساد و مکان‌های فساد  را داشت و این تحمل مردم را به سر آورده بود.

موسی فکور  به بحث استبدادی و دیکتاتوری بودن  نظام طاغوت اشاره و افزود؛ در دوران پهلوی  امورات توسط ایشان هدایت و تصمیمات توسط بیگانه انجام می شد و تعیین نخست وزیر و وزرا با  دولت بیگانه  بود.

وی  با اشاره به  بیداری و هوشیاری مردم و رفتن تا پای جان اشاره و ازود: حرکت انقلای ملت ایران امام  را در ۱۲ بهمن با افتخار وارد کشور  کرد و این آغاز حکومت اسلامی بود.

نگاه انقلاب یک نگاه دینی بود

فکور نگاه انقلاب را یک نگاه دینی خواند و افزود:دشمن فکر کرد  دین در کشور ما نمی تواند حاکمیت کند و این انقلاب نشات گرفته از دین بود.

وی افزود؛ علارغم تحریم ها با رهبری امام و هم صدایی ملت و ایمان به خدا انقلاب مسیر خود را دنبال و تا امروز از مسیر خارج نشده است.

فکور همچنین به بیان گزارش عملکرد دولت در دهه فجر و  ارائه کارکرد ها اشاره و افزود: نگاه ما فقط عمرانی  نیست بلکه نگاه  دولت و حاکمیت یک نگاه جهادی و انقلابی است.

فرماندار فومن همچنین به قبل انقلاب و بعد انقلاب اشاره و افزود؛ اقدامات نظام جمهوری اسلامی در دوران ۴۴ ساله انقلاب قابل قیاس با گذشته نیست زیرا از تولید علم و دانش گرفته تا بحث پسماند و مدیریت تلاب،منابع طبیعی،  و اجرای قانون بنیاد مسکن و ثبت و دیگر زمینه ها و رفتن راه ۳۰۰ ساله کشور های پیشرفته در چهل و چهار سال ود انقلاب بزرگی است.

دهه فجر فرصت طلایی  تبیین خدمات نظام و دولت در جامعه است.

فرماندار فومن با بیان اینکه در دهه مبارک فجر بیش ۱۰۸ پروژه عمرانی، خدماتی و اشتغالزایی با اعتباری حدود ۱۴۵ میلیارد تومان در این شهرستان افتتاح و یا به بهره برداری می‌رسد، ادامه داد: اجرای پروژه‌ها نسبت به سال گذشته افزایش چشم گیری داشته است.

فکور به اجرای بیش از ۳۰ کیلومتر آسفالت در سطح شهرستان فومن اشاره کرد و گفت: این میزان آسفالت تا پایان سال به ۵۰ کیلومتر افزایش پیدا می‌کند.

وی پروزه شهرستان را شامل  آسفالت راه روستایی،افتتاح مسکن محرومان، افتتاح روکش اسفالت،پل ارتباطی،ساختمان آتش نشانی،،محفل انس با قران،گلباران مزار شهدا ، یادواره ۷۳ شهید بخش سردار جنگل  در بقعه متبرکه امامزاده سید عبدالله کلرم،برنامه فرهنگی خواند گفت: دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین خدمات نظام و دولت در جامعه است.

برگزاری محفل قرآنی در راستای مقابله با عاملان هتک حرمت به قرآن

وی از بهره برداری پل کلفت که به دلیل مشکلات پیمانکار و مشکلات اعتباری این پل با رکود مواجه شد اشاره و افزود:  انشالله  این پل که مطالبه به حق مردم منطقه است  در سال آینده به بهره برداری برسد.

وی از مشکلات پل شهرستان و به پل قلعه رودخان  هم اشاره و افزود باید پل مقاوم و دائمی در این منطقه داشته باشیم .

فرماندار فومن از برگزاری محفل انس با قرآن در ایام دهه فجر خبر داد و گفت؛ این محفل قرآنی هر روز  در راستای مقابله با عاملان هتک حرمت به قران مجید  برگزار می شود،

 

  • نویسنده : تنظیم،زلیخا صفری راسته کناری