صفیر گیلان؛نشست آموزشی سامانه داده مکانی GIS شرکت ملی گاز ایران با حضور سید محمد سراجی رئیس فناوری اطلاعات شرکت ملی گاز ایران و با شرکت نمایندگان گاز استان های گیلان، اصفهان، خراسان جنوبی، مازندران و گلستان در محل شرکت گاز گیلان برگزار شد. 

رئیس فناوری اطلاعات شرکت ملی گاز ایران: هوشمند سازی باید در طول زنجیره تأمین گاز انجام شودوی با بیان اینکه هوشمند سازی باید در طول زنجیره تامین گاز از ابتدای استخراج تا انتهای تحویل و مصرف گاز توسط مشترکین انجام شود، گفت: همچنین GIS به عنوان یکی از ابزارهای مهم هوشمندسازی می تواند تا حد زیادی به تحقق این مهم کمک کند.

سراجی با اشاره به صرفه جویی ۱۱ درصدی صورت گرفته با اجرای طرح بهینه سازی مصرف موتورخانه مشترکین خانگی و تجاری گفت: برای استمرار و پایداری جریان گاز مشترکین در حوزه های مختلف مصرف، باید روی دو مسئله بهینه سازی و هوشمند سازی تمرکز ویژه شود.

همچنین در این نشست حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ضمن تبیین نقشه راه فناوری اطلاعات گاز گیلان از عزم این شرکت برای حرکت به سمت کیفی سازی خدمات با استفاده از دانش و تکنولوژی های نوین خبر داد.

وی درخصوص پروژه داده مکانی شرکت گاز استان گیلان گفت: پیاده سازی پروژه پایگاه داده مکانی این شرکت در سال ۱۳۹۵ آغاز شد و تاکنون بالغ بر ۷۷ درصد پیشرفت داشته و اطلاعات لازم در سامانه IGN شرکت ملی گاز ایران تغذیه شده است.

لازم به توضیح است این نشست آموزشی طی ۴ روز از دهم بهمن لغایت ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ در محل شرکت گاز استان گیلان و با همت واحد فنی و مهندسی و امور فناوری و اطلاعات این شرکت برگزار شد.