در این نشست علیزاده ضمن تسلیت ایام محرم و تبریک هفته تعاون یاد و نام شهدای کشور و شهدای عرصه درمان را گرامی داشت و افزود:”مسئولان در یک نظام مردمی و اسلامی باید گوش شنوای مردم و نهادهای مردمی باشند.”

مدیرکل با اشاره به شهید بهشتی و فرصتی که برای مردمی شدن اقتصاد و اثر مردم در این حوزه ایجاد کرد وی را از مهمترین بنیانگذاران فرهنگ تعاون در کشور عنوان  و اضافه کرد : سهم تعاون در اقتصاد کشور ۲۵ درصد تعیین شده است که باید ضمن تحقق این میزان با توجه به ظرفیت و پتانسیل های این بخش به سهم های بیشتری در این حوزه از اقتصاد دست یابیم.

وی با بیان اینکه بهره بردن از خرد جمعی و کارگروهی در پیشبرد اهداف کلان کشور ضروری است؛ گسترش شرکت های تعاونی را عامل مهمی در بی اثر کردن تحریم ها دانست.

علیزاده در همین راستا با اشاره به ۳۰۰ شرکت تعاونی در دنیا با گردش مالی ۲ تریلیون دلار گفت: این رقم نشان دهنده ظرفیت بالای این شرکت ها در فعالیت های اقتصادی است و ما همواره باید از نقاط قوت و توانایی این بخش وارد عرصه اقتصاد شویم.

مدیرکل نقش شرکت های تعاونی مصرف و توزیع به ویژه تعاونی های مصرف را به عنوان تشکل های هدفمند و نظامند در نقاط حساس و بحرانی کشور نظیر جنگ تحمیلی و ایام شیوع ویروس کرونا پررنگ دانست و بر لزوم تشکیل و گسترش این شرکت ها تاکید کرد.

علیزاده ضمن تاکید بر لزوم اعتماد به تعاونی ها ،تلاش در راستای ایجاد همگرایی و استفاده از نخبگان و پیشکسوتان را در گسترش تعاونی ها و  از عوامل موثر و کاربردی در پیشبرد اهداف این بخش بیان و اتاق تعاون را به عنوان پل ارتباطی تعاونگران با سایر دستگاه های اجرایی استان دانست.

فتح اللهی نیز در ادامه وظیفه دولت را برطرف کردن موانع و بسترسازی برای جذب سرمایه عنوان کرد.

وی در همین راستا با اشاره به بیانات بنیانگذار انقلاب اسلامی ، به کارگیری خرد جمعی و اراده تحقق آن و از همه مهمتر لزوم احساس وظیفه در قبال مردم را در تمام زمینه ها به ویژه فعالیت های اقتصادی مشکل گشا دانست.

فرماند ار شهرستان رشت در این نشست بر به روز کردن و گسترش شرکت های تعاونی و استفاده از ظرفیت های بالای گردشگری در استان تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست لقمانی مدیریت تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت گزارشی از عملکرد و فعالیت های این مدیریت در شهرستان رشت بیان داشت و دیگر تعاونگران حاضر نیز در راستای ارتقای عملکرد بخش تعاون به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در پایان نیز از ۹ تعاونی برتر شهرستان رشت تقدیر به عمل آمد.