پایگاه خبری تحلیلی صفیر گیلان؛سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران در این خصوص اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت فردی در زمینه قاچاق اشیای عتیقه در شهرستان رودبار، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه ماموران کلانتری ۱۱ رودبار با تحقیقات نامحسوس و اقدامات فنی از […]

پایگاه خبری تحلیلی صفیر گیلان؛سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران در این خصوص اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت فردی در زمینه قاچاق اشیای عتیقه در شهرستان رودبار، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه ماموران کلانتری ۱۱ رودبار با تحقیقات نامحسوس و اقدامات فنی از صحت موضوع و نگهداری اشیای عتیقه در منزل متهم اطمینان حاصل کردند، افزود: ماموران ضمن شناسایی مخفیگاه متهم با هماهنگی قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در بازرسی از منزل متهم دو دستگاه فلزیاب و ۲۳ قلم شی عتیقه از قبیل ۶ عدد سکه مفرغ، چهار عدد مهر، دو عدد گوشواره طلا، چهار عدد شی فلزی یک عدد گردنبند طلا، یک عدد کوزه سفالی، یک عدد زنجیر طلا و چهار عدد شی مسی کشف شد.

سردار ملکی اضافه کرد: متهم ۳۵ ساله این پرونده دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد. کارشناسان میراث فرهنگی قدمت اشیای کشف شده را مربوط به عصر آهن اعلام کردند.

فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان با اشاره به اینکه قاچاق اشیای عتیقه و آثار باستانی، تاراج فرهنگ و تاریخ کشور به شمار می‌رود از شهروندان خواست، در صورت شناسایی افراد سودجو و قاچاقچیان عتیقه، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.