امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Thursday, 23 September , 2021
امروز : پنج شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۰ - 16 صفر 1443
شناسه خبر : 46949
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی, گیلان تاریخ انتشار : ۱۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۶ | 44 بازدید | ارسال توسط :
آیت الله فلاحتی در خطبه های نمازجمعه رشت:

کشف گورهای دسته جمعی کودکان بومی کانادا مصداق نسل کشی دنیای غرب است/ ضرورت حضور متولیان آب کشاورزی در کنار شالیکاران گیلانی/ امیدوارم دولت جدید در اتمام سدهای نیمه تمام استان تسریع داشته باشد

صفیر گیلان؛آیت الله فلاحتی، کشف گورهای دسته جمعی کودکان بومی در کانادا را مصداق نسل کشی دنیای غرب دانست و بیان کرد:حمله نظامی آمریکا در طبس و مسلح کردن صدام به تسلیحات شیمیایی از جنایت های آمریکا علیه ملت ایران است

کشف گورهای دسته جمعی کودکان بومی کانادا مصداق نسل کشی دنیای غرب است/ ضرورت حضور متولیان آب کشاورزی در کنار شالیکاران گیلانی/ امیدوارم دولت جدید در اتمام سدهای نیمه تمام استان تسریع داشته باشد

به گزارش صفیر گیلان؛ آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان اظهار کرد: ۱۲ تیرماه سال ۱۳۶۷ یادآور حادثه تلخ حمله وحشیانه ناو آمریکایی به هواپیمای مسافری ایران در خلیج فارس است.
وی، حمله به هواپیمای مسابری ایران را جنایت بزرگ توسط آمریکا عنوان کرد و افزود: ۱۲ تیرماه روز افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است و در این راستا همواره باید کارهای شیطان صفتان را بیان کنیم تا همه بدانند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه افتضاح های حقوق شهروندی آمریکایی ها بر همگان مبرهن است، تصریح کرد: پلیس آمریکا علیه ملت خودش خشونت دارد ضمن اینکه نقض حقوق اقلیت های دینی را در این کشور مشاهده می کنیم.
آیت الله فلاحتی، کشف گورهای دسته جمعی کودکان بومی در کانادا را مصداق نسل کشی دنیای غرب دانست و بیان کرد: اسلام هراسی و شیعه هراسی در آمریکا امری عادی شده است.

وی به جنایت آمریکایی ها در عرصه بین المللی به ویژه در غرب آسیا، عراق، یمن و افغانستان اشاره کرد و گفت: حمایت بی قید و شرط از رژیم صهیونیستی و رژیم کودک کش آل سعود از جنایت های آمریکا محسوب می شود.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به مواجهه ۸۰ ساله آمریکا با ملت ایران، خاطرنشان کرد: کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲و حمایت از رژیم سفاک و خون آشام پهلوی که ملت ایران را تحقیر کردند از جنایت های آمریکا علیه ملت ایران است.
آیت الله فلاحتی، تحمیل قانون کاپیتولاسیون علیه ملت ایران را از جنایت های آمریکا برشمرد و یادآور شد: اموال ایران را بلوکه کردند و در برجام سر ما را کلاه گذاشتند.
وی با بیان اینکه حمله نظامی آمریکا در طبس و مسلح کردن صدام به تسلیحات شیمیایی از جنایت های آمریکا علیه ملت ایران است، اظهار کرد: حمایت از تروریست ها و تهاجم و ناتوی فرهنگی از دیگر جنایت های آمریکا علیه مردم ایران است.
امام جمعه رشت در ادامه به وضعیت آب کشاورزی در نقاط مختلف استان اشاره کرد و گفت: کشاورزان آب برای کشت ندارند و شالیزارها خشک است.
آیت الله فلاحتی با اشاره به فراخوانی متولیان آب گیلان از زمستان سال گذشته در راستای تمهیدات لازم برای تامین آب کشاورزی در سال زراعی جدید، بیان کرد: متولیان آب باید حق را به کشاورزان بدهند و خود را مقصر بدانند.
وی به تامین بخشی از آب کشاورزی توسط آب بندان ها اشاره کرد و یادآور شد: بعضی آب بندان ها را به تولیدکنندگان اجاره دادند و هنوز برخی آب بندان ها لایروبی نشدند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه هزینه تولید محصول برنج برای کشاورز سنگین است، تصریح کرد: کشاورز گیلانی تک محصولی است و توصیه می کنم متولیان آب استان در کنار شالیکاران حضور داشته باشند و نیروهای خود را در کنار کشاورزان بگمارند.
آیت الله فلاحتی به سدهای ناتمام دیورش و شفارود در گیلان اشاره کرد و افزود: امیدوارم دولت جدید در اتمام سدهای نیمه تمام استان تسریع داشته باشد.
وی با اشاره به ۱۴ تیر روز شهردارها و دهیاری، خاطرنشان کرد: قانون شوراها را در مجلس به تصویب رساندند که دارای کاستی هایی است.
امام جمعه رشت همچنین به موضوع حق و حقوق در راستای سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و گفت: از جمله حقوق، حقی است که پیامبر صلی الله وآله و سلم و امامان علیه السلام بر انسان ها دارند زیرا از جانب خدا منصوب شدند.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه امامان علیه السلام به دلیل لیاقت از جانب خداوند منصوب شدند، تصریح کرد: پیامبر صلی الله وآله و سلم در روز غدیر امامت علی علیه السلام را ابلاغ کرد که از جانب خدا منصوب شده است و براین اساس کسانی که به امام علیه السلام در مقام اجرا رای ندادند همه در روز قیامت مواخذه می شوند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد